2012

ROČNÍK 2012

Je za námi další soutěžní ročník, a tudíž je čas rekapitulace. Naše družstvo se zúčastnilo okrskového kola, kde jsme se umístili na 3. místě, na okresním kole jsme obsadili 11. místo. V letošním ročníku Velké ceny Holba cupu jsme se zúčastnili všech 16 bodovaných soutěží, bodovali jsme na 10 z nich. Celkem jsme nasbírali 93 bodů a skončili jsme na 20. místě ze 38 zúčastněných družstev. Pořadatelství Velké ceny pro příští rok nám uteklo o 18 bodů. Nejlépe se nám vedlo na poslední soutěži v Ráječku, kde jsme obsadili nádherné 3. místo. Co nás obzvláště potěšilo bylo prolomení hranice 19 vteřin na 3 hadice B v Postřelmůvku (18,97) a 16-ti vteřinové hranice na 2 hadice B v Ráječku (15,86), bohužel, pro nás přišly tyto rekordní časy pozdě. Dále jsme se zúčastnili 5 pohárových soutěží, z nichž nejlépe se nám povedla hned ta první v Brníčku. Bohužel se opět opakovala situace z let minulých, kdy na soutěž jezdí, kdo má ruce, nohy, neboť pracovní vytížení jednotlivých členů družstva nemá v okrese obdoby. Závěrem si můžeme jen přát, abychom příští rok navázali tam, kde jsme letošní sezónu skončili, a sice mezi nejužší elitou okresních družstev.

 

POHÁROVÉ SOUTĚŽE

BRNÍČKO

 V neděli 24. června jsme vyrazili do Brníčka, abychom se zúčastnili jejich pohárové soutěže, na kterou bylo prezentováno 17 družstev mužů a 7 družstev žen. My jsme na útok nastoupili v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Roman Šrom, Ondra Hýbl, Michal Veselý a Pepa Špička. Útok jsme dokončili v čase 22,18 ( první terč 21,68) a obsadili jsme tak celkové 10. místo.

Výsledky PS Brníčko 2012.xls (183,5 kB)

 

DOLNÍ STUDÉNKY

 V sobotu 30. června se uskutečnila pohárová soutěž v sousedních Dolních Studénkách, a co bychom to byli za sousedy, kdybychom se jí nezúčastnili. Bohužel bylo znát, že letos nešlo o body do Velké ceny a letní parno udělalo také své - do soutěže zasáhlo pouze 10 družstev mužů, 5 družstev žen a 4 družstva veteránů. Naše družstvo nastoupilo ve složení Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Roman Šrom, Pepa Špička a Ondra Hýbl. Na tradiční trati s překážkami dosáhli kluci času 21,46 a obsadili tak 6. místo.

 

NOVÝ MALÍN

 V sobotu 21. července se konala pohárová soutěž na naší domácí půdě, více v sekci Co se děje ve sboru.

PS Nový Malín 2012.xls (27,5 kB)

 

MOSTKOV

 V sobotu 18. srpna jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Moskově, kde bylo prezentováno 24 družstev mužů a 5 družstev žen. My jsme na start nastoupili v hodně oslabené sestavě: Josef Ostravský, Lukáš Bernert, Tomáš Hájek, Martin Sotolář, Václav Vellek (bývalý člen našeho SDH, nyní SDH Chromeč), Michal Veselý a Pepa Špička. V této opravdu zajímavé sestavě se časomíra u našeho pokusu zastavila na hodnotě 19,54 ( první terč 18,87), což nám stačilo na celkové 19. místo.

Výsledky PS Mostkov 2012.doc (392,5 kB)

 

NOVÁ DĚDINA

 V sobotu 15. září jsme vyrazili na pohárovou soutěž do Nové Dědiny, kde bylo prezentováno 38 družstev mužů a 13 družstev žen. My jsme k našemu pokusu nastoupili ve složení Martin Sotolář, Lukáš Bernert, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Roman Šrom a Josef Špička. Po odstartování našeho družstva se nepovedlo snad nic, přetahovaná kluků o savici, vypadení kotoučku, zamotání hadic, zkrátka naše družstvo dosáhlo času 39,32 (první terč 37,45). Tento čas pro nás znamenal až celkové 33 místo, ovšem útěchou pro nás mohlo být, že jsme získali cenu za nejpomalejší sestříknutý terč... 

 

VELKÁ CENA OKRESU ŠUMPERK - HOLBA CUP 2012

RÁJEČEK

 Posíleni sobotním výsledkem, vyrazili jsme v neděli 2. září k poslednímu kolu Velké ceny, jak již se stává tradicí, na soutěž do Ráječka. Věrni tomu, že vítězná sestava se nemění, nastoupili jsme tedy k útoku stejně jako v sobotu: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Josef Špička a Ondra Hýbl. Našemu pokusu lze vytknout jen to, že opět pro nás rekordní čas 15,86, se měl u našeho družstva objevovat na každé soutěži na 2 hadice B. Až do startu posledního družstva jsme se drželi na 1. místě v okrese, ale překonalo nás poslední startující družstvo Nemile. Proto jsme celkově obsadili 3. místo, v okrese jsme skončili druzí a na naše konto tak přibylo nádherných 19 bodů. Škoda jen, že se nám takhle zadařilo až poslední soutěžní víkend, pořadatelství Velké ceny pro příští rok nám opět uteklo, letos o 18 bodů, celkově jsme v letošním ročníku nasbírali 93 bodů a skončili jsme na 20. místě ze 38 zúčastněných družstev.

 

POSTŘELMŮVEK

 V sobotu 1. září jsme vyrazili do Postřelmůvku k dalšímu kolu Velké ceny Holba cupu a pokusili se urvat nějaké body do jeho celkového hodnocení. Naše družstvo nastoupilo ke svému pokusu ve složení Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Josef Špička a Ondra Hýbl. Co se nám dlouho nevedlo, se nám v Postřelmůvku povedlo, perfektně rozběhnutý útok neměl chybu a výsledkem byl pro nás rekordní čas 18,97 (první terč 18,24). Tento čas nás katapultoval na celkové 7. místo, a protože jsme na této pozici skončili i v okrese, přibylo na našem kontě nádherných 14 bodů.

 

BOHUSLAVICE

 V neděli 26. srpna jsme vyrazili do Bohuslavic, abychom se pokusili urvat další body do celkového pořadí Velké ceny. Naše sestava pro tento den: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Martin Sotolář, Ondra Hýbl, Michal Veselý a Pepa Špička. Naše naděje na dobrá čas vzaly za své již v úvodu, když Tomáš hodil špatně savici, Pavel si ji musel spravovat a utekly tak drahocenné vteřinky, které už jdou vepředu jen těžko dohnat, navíc ani Michalovi se sestřik moc nepodařil. Výsledkem byl tedy čas 17,60 (první terč 16,93), což pro nás znamenalo až celkové 25. místo, 21. místo v okrese a tedy soutěž bez bodového ohodnocení.

 

ZVOLE

 V sobotu 25. srpna jsme vyrazili do Zvole k dalšímu kolu Velké ceny. Naše družstvo nastoupilo v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Roman Šrom, Jakub Tinka (rozdělovač zapůjčen ze SDH Mostkov), Jirka Hýbl a Michal Veselý. Naše šance na dobré umístění vzaly za své již po pár metrech, neboť Roman neudržel béčko, to vyletělo do výšky, Jakub to neustál, při dopadu rozdělovače se otevřel ventil B, Tomáš na stroji se lekl, ubral plyn a výsledný čas tak byl až 21,01 (první terč 20,61). Tento výsledek pro nás znamenal celkové 20. místo a 1 bodík do celkového součtu.

 

TŘEŠTINA

 V neděli 12. srpna jsme vyrazili do Třeštiny k dalšímu kolu Velké ceny s cílem složit reparát za sobotu. Družstvo nastoupilo v tomto složení: Martin Sotolář, Lukáš Bernert, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Ondra Hýbl a Pepa Špička. Tentokrát se nám pokus celkem i povedl, a přesto, že Pepa prostříkal, dosáhli jsme času 20,98 (první terč 19,13). Tímto časem jsme obsadili celkové 16. místo, ovšem 12. místo v okrese a dalších 9 bodů na naše konto.

 

HRABIŠÍN

 V sobotu 11. srpna jsme vyrazili k dalšímu kolu Velké ceny, tentokráte do sousedního Hrabišína. Naše družstvo nastoupilo v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Jiří Hýbl, Petr Vykoukal, Michal Veselý a Pepa Špička. Po odstartování našeho družstva se opakovala navlas stejná situace jako před týdnem v Bludově, dobře rozběhnuto, ale Michal nestihl doběhnout tam, kam měl a neměl šanci terč sestříknout, proto byl náš pokus ohodnocen opět písmenky NP, tedy neplatný pokus.

 

RÁJEC

 V neděli 5. srpna jsme vyrazili do Rájce k dalšímu kolu Velké ceny, abychom napravili zaváhání ze soboty. Naše družstvo se na start postavilo v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Ondřej Hýbl a Pepa Špička. Naše družstvo předvedlo na kopcivité trati v Rájci pokus na jistotu, a i s Pepovým lehkým průstřikem dosáhlo času 20,46, což nám stačilo na celkové 18. místo, ale 15. místo v okrese znamená dalších 6 bodů na naše konto.

 

BLUDOV

 Dne 4. srpna jsme vyrazili do Bludova k dalšímu kolu Velké ceny okresu Šumperk, abychom se pokusili urvat další bodíky do celkového hodnocení seriálu. Na pokus jsme nastoupili v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Jiří Hýbl, Roman Jírů (zapůjčen rozdělovač ze SDH Hrabišín), Pepa Špička a Ondřej Hýbl. Po odstartování družstva nastala typická situace, skvěle rozběhnutý útok do chvíle, než se Ondrovi odpojila proudnice, navíc než ji opět napojil, začal zlobit stroj, takže se strojník rozhodl pokus ukončit. Naším výsledkem tedy byl neplatný pokus.

 

NEMRLOV

 Posíleni sobotním výsledkem, vyrazili jsme v neděli 15. července do Nemrlova, abychom zde nasbírali nějaké bodíky do seriálu Velké ceny Holba Cupu. Této soutěže se zúčastnilo 39 družstev mužů a 14 družstev žen. Naše družstvo, které postrádalo pracovně vytížené tři členy, se postavilo na start v tomto složení: Lukáš Bernert, Kamil Švub (savičář se SDH Kolšov), Tomáš Hájek, Roman Šrom, Petr Vykoukal, Michal Veselý a Pepa Špička. Šance na pěkný čas povadly již na základně, kdy Lukáš utekl Kamilovi se savicí ze základny. Další problémy nastaly u sestřiku, Michal sestříkl v čase 17,03, Pepa opět trochu prostříkal, a tak výsledný čas se zastavil na hodnotě 17,82. Tímto časem jsme se umístili celkově na 30. místě, v okrese jsme skončili 23., takže další soutěž bez bodu. Ovšem nic není ztraceno, seriál má teď přestávku, takže všichni doufáme, že se nám druhá polovina soutěže povede daleko lépe.

 

PAVLOV

 V sobotu 14. července jsme se zúčastnili společně s 29 družstvy mužů a 8 družstvy žen pohárové soutěže v Pavlově, zařazené do seriálu Velké ceny okresu Šumperk. Na start jsme se postavili v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Jiří Hýbl, Petr Vykoukal, Ondra Hýbl a Pepa Špička. Pokus se nám celkem povedl, škoda jen Pepovýho průstřiku, první terč byl sražen v čase 17,06, výsledný čas byl 17,62. I tak jsme se umístili na celkovém 13. místě, ale na 12. místě v okrese, což znamená přírůstek 9 bodů na naše konto.  

 

CHROMEČ

 V neděli 8. července jsme si chtěli vylepšit náladu na dalším kole Velké ceny, které se tentokráte konalo v Chromči. Zde se soutěže zúčastnilo 35 družstev mužů a 13 družstev žen. Naše družstvo nastoupilo v totožné sestavě jako v sobotu, to znamená: Jirka Hýbl, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Roman Šrom, Petr Vykoukal, Ondra Hýbl a Pepa Špička. Již před útokem jsme si řekli, že tento pokus půjdeme "na jistotu" neboť záludná zatáčka v Chromči se stala pohřebištěm nejednoho družstva před námi. Jak jsme řekli, tak jsme udělali, výsledkem byl čas 18,96, když první terč byl sražen v čase 18,92. Tento čas nás v celkovém součtu posunul na 17. místo, ale 15. místo v okrese znamená dalších 6 bodíků na naše konto.

 

ŠTÍTY

 V sobotu 7. července jsme vyrazili do Štítů, kde se konalo další kolo Velké ceny Holba Cupu, abychom se poprali o další body do tohoto seriálu. Soutěže se zúčastnilo 29 družstev mužů a 8 družstev žen. Naše družstvo nastoupilo k útoku v tomto složení: Jirka Hýbl, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Roman Šrom, Petr Vykoukal, Ondra Hýbl a Pepa Špička. Bohužel náš útok byl poznamenán nekázní družstev, která měla startovat před námi, a která dosud na soutěž nedorazila. Naše družstvo čekalo na Pepu, neboť si ještě dopoledne plnil své pracovní povinnosti. Tudíž došlo k tomu, že naše družstvo šlo na start o několik družstev dříve než mělo, a také to tak dopadlo... Bohužel Romanovi se rozpojila béčka, Tomáš nedokázal zavřít druhý ventil a raději tak šetřil stroj a tudíž se u našeho výkonu objevila ta dvě nepopulární písmenka NP, což znamenalo neplatný pokus.  

 

KOLŠOV

 V neděli 17. června v Kolšově proběhlo další kolo Velké ceny okresu Šumperk, tentokráte za účasti 35-ti družstev mužů a 15-ti družstev žen. Naše družstvo nastoupilo ve složení Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Roman Šrom, Pepa Špička a Jirka Hýbl. Pokus byl rozběhnut velice dobře, ovšem Pepa hodil svůj kotouček přímo pod nohy Jirkovi, ten se mu musel vyhýbat, ztratil tak drahocenný čas a nedostal se tam, kde měl být a z dálky terč sestříkl až v čase 23,14, což stačilo na celkové 20. místo, ovšem 17. místo v okrese nám přineslo další 4 body do celkového součtu bodování Velké ceny.   

Výsledky VC Kolšov 2012.pdf (14,8 kB)

 

DOLNÍ LIBINA

 Další kolo Velké ceny se uskutečnilo v sobotu 16. června v Dolní Libině. Na start se zde postavilo 35 družstev mužů a 13 družstev žen. Naše družstvo ve složení Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Pepa Špička a Ondra Hýbl předvedlo perfektní výkon a s časem 20,02 obsadilo celkové 9. místo, ale 6. místo v okrese znamená 15 bodů do bodování Velké ceny, takže jen tak dál!

 

HRABOVÁ

 Dne 3. června se konala soutěž v Hrabové, letos poprvé jako součást Holba Cupu Velké ceny Okresu Šumperk. Zaprezentováno bylo 28 družstev mužů, 11 družstev žen a 11 družstev veteránů. Naše družstvo se soutěže zúčastnilo ve složení Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Pepa Špička a Michal Korytář. Bohužel Michalovi Korytářovi se soutěž nepovedla, brzo zahodil kotouček a na náročné trati do zatáčky se mu nepovedlo sestříknout terč, takže naše družstvo si zapsalo první neplatný pokus sezóny. Nutno podotknout, že jsme v tom nezůstali sami, napodobilo nás ještě 11 družstev! Doufejme, že to byl náš jediný neplatný pokus, a naše výsledky budou už jen lepší.

 

OKRESNÍ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU

 Dne 2. června 2012 se na bludovském víceúčelovém areále uskutečnilo letošní Okresní kolo v požárním sportu. Do soutěže bylo prezentováno 22 družstev mužů a 7 družstev žen, naše družstvo mužů zde samozřejmě nemohlo chybět.

 V úvodní disciplíně, běhu 100m překážek se nejlépe z našich vedlo Pepovi Špičkovi, který se s časem 19,59 umístil celkově na 11. místě. Druhý z našich borců, Michal Korytář obsadil s časem 21,20 celkové 36. místo. Třetí z našich, Michal Veselý se s časem 22,88 umístil na 59. místě, Jirka Hýbl s časem 26,23 obsadil 82. místo. Celkově naše družstvo obsadilo v disciplíně 9. místo.

  Druhou disciplínou byla štafeta 4x100m. Naše první štafeta ve složení Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Roman Šrom a Petr Vykoukal, která šla na jistotu, dosáhla času 74,06. Druhá, lepší štafeta, ve složení Michal Veselý, Josef Špička, Michal Korytář a Jirka Hýbl, měla v úmyslu zaběhnout co nejlepší čas. Vše šlo perfektně, dokud Michalovi nepopadaly hadice, nakonec je ale sebral, ovšem další zdržení přišlo u rozdělovače, takže výsledný čas byl sice lepší, ale 71,83 stačil v této vyrovnané disciplíně až na 16. místo.

 V královské disciplíně, požárním útoku, se nám celkem zadařilo, a s časem 20,62 jsme obsadili 8. místo v disciplíně. Celkově jsme tak v součtu všech disciplín obsadili 11. místo a zapsali si tak prvních 10 bodů do letošního ročníku Velké ceny okresu Šumperk.

Okresní kolo 2012.xls (725,5 kB)

 

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU

 Dne 12. května 2012 v Rohli proběhla Okrsková soutěž v požárním sportu. Vzhledem k časovému skluzu, který nabralo finále okresního kola celostátní hry Plamen, které probíhalo v Rohli od ranních hodin, došlo ke zrušení běhů na 100m překážek a o pořadí tak rozhodl požární útok. V soutěži bylo prezentováno 9 družstev mužů a 2 družstva žen. Naše družstvo  se zúčastnilo soutěže v této sestavě: Martin Sotolář, Lukáš Bernert, Tomáš Hájek, Michal Veselý, Petr Vykoukal, Josef Špička a Jiří Hýbl. Našim borcům se nevedlo špatně, požární útok, který se běžel na dvě hadice B, se nám celkem povedl, časem 17,42 jsme se umístili na třetím místě. Zvítězilo družstvo Nemrlova (15,50), před druhou Dolní Libinou (16,32). V kategorii žen zvítězila děvčata z Rohle, před Klopinou. Vítězové postupují na okresní kolo, které se koná 2. června v Bludově. Tohoto klání se zúčastní i naše družstvo, které se pokusí o co nejlepší umístění a o první body do letošního seriálu Velké ceny, která začíná právě okresním kolem.   

Výsledky okrsek 2012.jpg (331,1 kB)