ČINNOST MLÁDEŽE

PLAMEN A LIGA MLADÝCH HASIČŮ 2013/2014

1. kolo Liga mladých hasičů - Hasičský trojboj

Chladné sobotní ráno 28. září, areál u cihelny v Novém Malíně, 18 hlídek mladších a 17 hlídek starších žáků – tak odstartoval letošní, již 22. ročník Ligy Mladých hasičů okresu Šumperk. Jak se již stalo tradicí, prvním kolem byl Hasičský trojboj, soutěž složená ze tří disciplín, a to střelby ze vzduchovky, uzlové štafety a běhu 60m překážek. Barvy našeho sboru hájily dvě hlídky mladších a dvě hlídky starších.

Mladší kategorie začínala disciplínou 60m překážek. Tu ovládla hlídka Dolních Studének, které v součtu časů porazila druhý Nový Malín 1 o necelou vteřinu, na třetím místě se umístila hlídka Hrabišína. Naše druhá hlídka obsadila v disciplíně 10. místo. Mezi jednotlivci byly v kategorii mladších dívek nejrychlejší Tereza Prokopová z Nového Malína 1(19,27), Veronika Hejlová z Troubelic (19,74) a Nikola Kvapilová z Hrabišína (20,27). Na čtvrtém místě se umístila Tereza Vaňková z hlídky A (21,01). Ani druhá hlídka se neztratila, Michaela Gieslová obsadila 7. místo (27,01), Kristýna Scheinerová 11. místo (29,93) a Tereza Švestková 12. místo (31,44).

Kategorii mladších chlapců ovládl Vojtěch Mikuš z Dolních Studének (17,69) před Markem Elšíkem z Lesnice (17,77) a Patrikem Souralem z Nového Malína (18,08), který byl zároveň naším jediným zástupcem v této kategorii.

Další disciplínu, střelbu ze vzduchovky, nejlépe zvládla domácí hlídka Nového Malína 1, když si jako jediná připsala pouze jediný trestný bod, následovaná Dolními Studénkami a Bludovem. Naopak vůbec se disciplína nepovedla druhé hlídce, která nesestřelila nic a v disciplíně obsadila až 15. místo.

Na uzlové štafetě měli nejhbitější prsty členové hlídky z Nového Malína 1, skvěle zauzlovaly také hlídky Hrabišína a Dolních Studének. Bohužel dva špatné uzly a předčasný výběh jednoho ze členů znamenaly pro naši druhou hlídku 11 trestných minut, a tak naše druhá hlídka obsadila v disciplíně 9. místo.

V celkovém pořadí si pak vítězství odnesla hlídka Nového Malína 1, na druhém místě skončila hlídka Dolních Studének, bronzové medaile pak putovaly do Hrabišína. Hlídka, označená jako Nový Malín 2 obsadila celkové 11. místo.

Starší kategorie začínala soutěž na střelbě. Zde měly nejlépe seřízená mířidla hlídky z Trusovic a Bludova 2 a Lesnice, které nastřílely naprosto shodně! Oběma našim hlídkám se podařilo sestřelit také shodný počet špalíčků a se 4 trestnými body obsadily 4. místa v disciplíně.

Na uzlové štafetě všem vypálila rybník hlídka z Kolšova, až za ní se seřadili favorité na celkové vítězství Trusovice a Bludov 2. Bohužel naše hlídky se nevyvarovaly chyb, hlídka označená jako 1 udělala dokonce 2 chyby a v disciplíně obsadila až 13. místo, dvojka udělala pouze jednu chybu a v disciplíně skončila osmá.

O všem rozhodovaly rozběhy na 60m překážek. Ty v kategorii starších dívek suverénně ovládla děvčata z Bludova 1, když se za současnou mistryní republiky v této disciplíně, Lenkou Strouhalovou (14,26), seřadily její kolegyně Monika Sobotková (14,58) a Tereza Tylová (15,04).  Naší nejlepší závodnicí se stala Anna Láznová z jedničky na 8. místě (16,10), na 18. místě se pak umístila Michaela Vinterová (18,50), a první dvacítku uzavírala Andrea Čulíková (19,02), obě z dvojky.

V kategorii starších chlapců nechal všechny soupeře za sebou s pohodlným náskokem Radomír Bureš z Dolních Studének (14,50), na druhém místě se umístil Matěj Tříska z Nového Malína 1(15,46), pro bronz si doběhl Antonín Pekr z Troubelic (16,26). Na Matěje Ostravského (16,65) z jedničky zbyla pouze „brambora“, Michal Krobot (18,65) ze dvojky obsadil 11. místo. V součtu časů zvítězila hlídka Bludova 1, druhé místo patřilo Dolním Studénkám a na třetím místě se umístilo družstvo Nového Malína 1, naše druhá hlídka obsadila 10. místo.

Celkově pak ve starší kategorii zvítězila hlídka Trusovic před tandemem hlídek z Bludova 2 a 1. Bohužel naše hlídky se o lepší umístění připravily samy chybami na uzlové štafetě, ty je posunuly v celkovém pořadí až na 7. a 8. místo.

Letošní ročník Ligy MH byl odstartován, družstva tedy opět začala sbírat body do celkového hodnocení. Druhým kolem této celoroční soutěže je populární Šumperský Soptík, který se koná v sobotu 5. října od 9:00 na Tyršově stadionu v Šumperku.