SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2009-2010

 V tomto ročníku se opět po letech útlumu začala naše družstva vracet na přední místa, kde jsme byli zvyklí v minulosti naše družstva nacházet. Je to zásluhou především družstva mladších "A", ale byli soutěže, kde se nedaly zahanbit ani zbylá dvě družstva, mladší "B" a starší. Z těch největších úspěchů nelze opomenout vítězství Gabči Krobotové v kategorii přípravka na Šumperském Soptíku, třetí místo mladšího "A" na branném zívodě, kde běželo družstvo poprvé, druhé místo starších na Lize v Kolšově, celkové třetí místo mladších v okresním Plamenu, nebo jejich dlouho očekávané vítězství, které přišlo na poslední soutěži v Třeštině. Doufejme, že v letech příštích zhodnotí své prozatímní "okoukávání " a sbírání zkušeností na soutěžích, a budeme se opět moci prezentovat na vyšších kolech Plamene.

Fotogalerie: picasaweb.google.com/112014051924522584775/20100630DruzstvaATrofejeZeSezony20092010#

 

1.kolo Ligy MH - Hasičský trojboj

Dne 19. září v Sudkově začal prvním kolem Ligy MH soutěžní ročník celoroční činnosti mladých hasičů.

 První soutěží byl tzv. Hasičský trojboj v Sudkově. Trojboj se skládá z uzlové štafety, běhu na 60m překážek a střelby ze vzduchovky. My jsme se do soutěže zapojili v obou kategoriích, v mladší i starší.

 V mladší kategorii soutěžilo 15 družstev. Naše družstvo začalo na střelbě a nevedlo si zle, členové sestřelili 7 z patnácti špalíčků, což sice znamenalo 8 trestných bodů, ale 4. místo v disciplíně. Na uzlové štafetě se družstvu moc nevedlo, čas 273,53 by nebyl špatný, ale 480 trestných bodů a 753,53s celkem znamenalo až 7. místo v disciplíně. V bězích na 60m překážek závodili z každého družstva 3 závodníci a do celkového součtu se započítaly dva časy. Naši borci předvedli vyrovnané výkony, Daniel Vinter zaběhl tuto trať za 24,26, Matěj Ostravský ji zvládl za 24,63 a Michal Krobot za 25,75 sekundy. Výsledný čas 48,89s znamenal 7. místo v disciplíně. V celkovém součtu naši mladší obsadili krásné 7. místo.

 V kategorii starší změřilo síly 22 družstev. Na střelbě se naši starší srovnali s našimi mladšími a sestřelili shodně 7 špalíčků, což znamenalo 8 trestných bodů a 7. místo v disciplíně. Uzlovou štafetu ale zvládli o poznání lépe a za čas 77,87s brali 5. místo v disciplíně. Do běhů 60m překážek jsme na start poslali dvě dívky a jednoho chlapce. V dívčí kategorii se nejlépe z našich vedlo Lucce Čontošové s časem 17,75, ta skončila v jednotlivcích 6., Monika Tichá s časem 18,41 skončila desátá. Radim Valenta, který závodil v kategorii chlapců obsadil s časem 19,00s 12. místo. Do součtu časů se počítaly časy obou děvčat, takže družstvo obsadilo s celkovým časem 36,16s 6. místo v disciplíně. V celkovém součtu naši starší obsadili 6. místo.

 Vzhledem k tomu, že soutěžní ročník teprve začal, máme za sebou první soutěž, výsledky našich mladých hasičů jsou příslibem dobrých výsledků i po celý rok.

 Výsledky_ trojboj_sudkov.xls (49 kB)

  

2. kolo Ligy MH - Šumperský Soptík

Dne 3. října jsme se zúčastnili druhého kola Ligy MH, již 11. ročníku populárního Šumperského Soptíka. Zde se soutěží v běhu na 60m překážek, letošní ročník se konal poprvé na Tyršově stadionu v Šumperku a zúčastnilo se ho 357 závodníků. Vzhledem k velkému počtu závodníků postupuje do druhého kola 30 nejlepších závodníků z kola prvního v každé kategorii. Nejlepší časy 4 závodníků z jednoho družstva prvního kola se sčítají a započítávají se do hodnocení družstev.

V kategorii přípravka nás reprezentovali Tereza Kadlčíková, Zdena Ostravská, ty bohužel nepostoupily do kola druhého, Honzovi Karafiátovi, Míše Vinterové, Michalu Krobotovi a Gabče Krobotové se to povedlo, Gabča dokonce vylepšila svůj čas natolik, že tuto kategorii vyhrála! Michal Krobot skončil osmý, Míša Vinterová 22. a Honza Karafiát 29.

V kategorii mladší dívky jsme zastoupení neměli, zato v mladších chlapcích nás reprezentovali Jirka Karafiát a Matěj Ostravský, ti ukončili bohužel své pokusy jako neplatné a Dan Vinter, který se probojoval do druhého kola a skončil celkově 29.

Celkově naše družstvo mladších obsadilo hlavně díky výsledkům přípravky 6. místo, v okresním hodnocení družstev pak 4. místo.

V kategorii starších chlapců se nikomu z našich borců bohužel postoupit do druhého kola nepodařilo, Tomáš Kadlčík ukončil svůj rozběh neplatným pokusem, Jirka Pospíšil skončil celkově 57. a Radim Valenta celkově 46.

Kategorie starších děvčat byla tou nejobsazenější, startovalo zde 96 závodnic. Naše barvy hájily Monika Tichá, která skončila celkově 62., Lucka Čontošová 58. a jedinou naší závodnicí, která se probojovala do kola druhého byla Natálka Láznová, která skončila celkově na 29. místě. Naše družstvo starších obsadilo celkově 15. místo a v okresním hodnocení skončilo osmé.

Přestože se zdá, že výsledky našich závodníků nejsou nijak oslnivé, je nutno podotknout, že v tak nabité konkurenci je již úspěchem probojovat se do druhého kola a zde je to již na štěstí a na trénovanosti. Obrovským úspěchem je pak prvenství Gabči Krobotové v kategorii přípravka. Velkou novinou také byl přímý přenos této akce online na hasičské televizi www. hasici150.tv, záznam akce můžete shlédnout zde: www.hasici150.tv/cz/Zaznam/8/

Výsledky Soptík 09.xls (269 kB)

 

 1. kolo PLAMEN - Závod požárnické všestrannosti

 Dne 17.10.2009 byla v Lesnici zahájena na našem okrese celostátní hra PLAMEN, ročník 2009/2010. Prvním, podzimním kolem, je již tradičně závod požárnické všestrannosti. My jsme do soutěže postavili dvě pětičlenné hlídky v kategorii mladší a jednu hlídku v kategorii starší.

 V mladší kategorii soupeřilo celkem 14 hlídek, na ty čekalo celkem šest stanovišť, rozmístěných po trase asi 2,5 km. Trasa vedla v Lesnici od kulturního domu po hrázi a přes vesnici zpět ke kulturnímu domu. Hlídky musely na každém stanovišti plnit nějaký úkol, jako střelba ze vzduchovky, základy topografie, uzlování, požární ochrana, základy první pomoci a překonání překážky po laně. Přestože obě naše hlídky soutěžily na tomto druhu soutěže poprvé, dosažené výsledky jsou opravdu vynikající. Vždyť hlídka označená Nový Malín A skončila v celkovém hodnocení na výborném třetím místě a hlídka označená jako B s těmi nejmenšími uzavírala první desítku! Kategorii vyhrálo družstvo Vikýřovice A, druhý skončil Bludov, před naším áčkem.

 V kategorii starších soupeřilo mezi sebou 18 hlídek, které štáb soutěže kvůli špatnému terénu poslal po stejné trase jako mladší kategorii. Bohužel naše družstvo získalo na posledním stanovišti první pomoci úplně zbytečné trestné body, a to naši hlídku stálo bednu. Celkově se naše hlídka umístila na 10. místě, ovšem bez trestných bodů za první pomoc by byla třetí! Nutno podotknout, že v této hlídce byly zkušení matadoři, kteří závodili na této soutěži již v letech minulých, škoda. Kategorii vyhrálo družstvo Kolšova, před Lesnicí a Bludovem. 

 Přestože se soutěž konala v týdnu, kdy naší republice nepřálo počasí, velký dík patří pořadatelům, kteří závod postavili tak, že se na něm tyto nehostinné podmínky neprojevily. Přestože to nebyl, co se týče počasí, nejhorší a nejmrazivější závod, vítězem byla každá hlídka, která dorazila do cíle. Naši mladší navíc svůj výkon vyšperkovali výborným třetím místem. Celý záznam z tohoto závodu můžete shlédnout na: www.hasici150.tv/cz/Zaznam/14/

 

3. kolo Ligy MH - Štafeta 8x50m

 Tato soutěž se měla uskutečnit 5.12.2009 v Klopině, ale Okresní odborná rada mládeže rozhodla o jeho přesunutí z důvodu chřipkové epidemie. Nový termín této soutěže je 20.3.2010 v Klopině.

 

4. kolo Ligy MH - Dovednostní štafeta

 Dne 13.2.2010 se uskutečnilo v Kulturním domě v Hrabišíně už 4. kolo Ligy MH. Tentokrát se soutěžilo v tzv. Dovednostní štafetě. Jedná se o naši okresní specialitu, disciplínu, kombinující prvky disciplín štafeta požárních dvojic a PÚ CTIF. Soutěží pětičlenná hlídka, na povel startéra vyběhne první dvojice, doběhne ke stojanu na odkládání věcných prostředků, kde každý odloží předepsané náčiní tak, aby nepřesahovalo obrys plochy, na které má být odloženo a poté se přesune k uzlovacímu stojanu, kde uváže určený uzel a dobíhá zpět na start, po proběhnutí druhého z dvojice startuje druhá dvojice, která provede to samé, jako poslední startuje velitel, ten pouze zkontroluje odložené náčiní a správnost uvázaných uzlů, a má možnost cokoliv opravit. Po jeho doběhu se zastavuje čas.

 V kategorii mladších závodilo celkem 17 družstev a naše družstvo se mezi nimi neztratilo. Po prvním kole dokonce dokonce vedlo, ale ve snaze se ještě zlepšit obdrželo zbytečné trestné body a protože největší konkurenti nezaváhali, s časem 87,65s obsadilo naše družstvo celkovou pátou příčku.

 Naši zástupci v kategorii starších na tom byli o poznání hůře, v této kategorii soupeřilo celkem 20 družstev. Našemu družstvu se soutěž moc nepovedla, bežecký čas 59,62s byl na hranici osmého místa, ale zbytečných 40 trestných bodů poslalo naše barvy až na celkové 16. místo.

Výsledky Liga MH Hrabišín 2010.xls (19 kB)

 

  3. kolo Ligy MH - Štafeta 8x50m

 Dne 20.3.2010 se v Kulturním domě v Klopině uskutečnila odložená soutěž 3. kola Ligy MH okresu Šumperk. Celkem 17 družstev kategorie mladší a 18 družstev kategorie starší zápolilo v disciplíně 8x50m překážek, a bylo se opravdu na co dívat.

 Tato disciplína se běhá člunkově a každý z osmi závodníků v družstvu plní ve svém úseku nějaký úkol. V prvním úseku závodník překonává žebříkovou stěnu, ve druhém úseku se spojují dvě hadice do sebe, ve třetím úseku závodník přenáší hadici v nosiči na podložku, ve čtvrtém úseku závodník nasazuje karabinu na sací koš, v pátém úseku závodník podlézá laťku ve výšce 80 cm, šestý úsek, to je přeskok překážky 30 cm pro mladší a 60 cm pro starší kategorii, v sedmém úseku přenáší závodník na podložku hasící přístroj a konečně v osmém úseku závodník spojí dvě hadice, jednu napojí na rozdělovač, na druhou zapojí proudnici, která slouží jako štafeta a dobíhá do cíle.

 Bylo vidět, že této disciplíně všechna družstva věnovala opravdu hodně času, jak před Vánocemi, tak i před novým termínem, takže výsledné časy byly opravdu výborné. Například vítězný čas kategorie mladší 57,93, kterého dosáhlo družstvo Bludova, se podařilo vylepšit pouze třem družstvům starší kategorie!

Našim družstvům se tato soutěž moc nepovedla, mladší skončili celkově na 12. místě ze 17 družstev a na vítězný Bludov ztratilo propastných 25 vteřin! To starší dopadli lépe, celkově skončili na sedmém místě, když po prvním kole figurovali na třetím místě, ale v kole druhém svůj výkon nedokázali vylepšit, což se povedlo zejména družstvům Lesnice, Vikýřovicím a Hrabové, které odsunuly naše družstvo až na sedmé místo.

Výsledky Liga MH Klopina 2010.xls (21 kB)

 

Brigáda na úklid našeho areálu

 Ve dnech 9. a 10. dubna 2010 se náš kolektiv mladých hasičů zúčastnil brigády na úklid našeho areálu u cihelny v Novém Malíně. Odtáhli jsme spadané větve, vyhrabali jsme spadané listí a starou trávu, v soboru nám dospělí, kteří měli také brigádu, pomáhali naše hromádky odvézt. Když jsme měli vše hotovo, vedoucí nám rozdělali oheň a my si na něm opekli kabanos. Z 19-ti členného kolektivu se nás zúčastnilo v oba dva dny 15 členů, každý jsme odpracovali 3 brigádnické hodiny, čímž jsme si splnili II. okruh celoroční činnosti mládeže. 

PO očima dětí

 Protože se zahájením nového ročníku celostátní hry PLAMEN v září 2009 odstartoval i nový ročník kreslířské soutěže "PO očima dětí" s termínem odevzdání nejlepších prací do 24. dubna, vedoucí mladých hasičů v Novém Malíně zhodnotili všechny odevzdané obrázky od členů kolektivu, a ty nejlepší odeslali na OSH v Šumperku, kde proběhne okresní kolo, kde se sejdou obrázky ze všech sborů zařazených do celoroční činnosti mládeže. Tímto jsme zároveň splnili IV. okruh celoroční činnosti mládeže, a držme tedy palce našim nejlepším malířům v okresním kole.

 

5. kolo Ligy MH - Štafeta dvojic a PÚ CTIF

 V sobotu 24. dubna proběhlo v Troubelicích již 5. kolo Ligy MH okresu Šumperk. 15 družstev v obou kategoriích mladší a starší žáci spolu soupeřilo v disciplínách štafeta požárních dvojic a požární útok CTIF (dle mezinárodních pravidel). Družstvům z okresu Šumperk se tyto dvě disciplíny započítávaly i do celostátní hry Plamen.

V mladší kategorii ve štafetě dvojic zvítězilo družstvo Bludova s velkým náskokem před domácími Troubelicemi a třetí Temenicí. Naši mladí hasiči obsadili s desetisekundovou penalizací místo sedmé. V disciplíně požární útok CTIF se na prvním místě umístili mladí hasiči z Bludova, druhé domácí Troubelice, třetí se umístili mladí hasiči z Nové Hradečné, čtvrté skončilo družstvo z Dolních Studének a na pátém místě Nový Malín, když družstvo dostalo opět zbytečné trestné body. Celkově tak v součtu obou disciplín potvrdil svou fazonu Bludov, který opět zvítězil s velkým přehledem. Druhé místo patřilo domácím Troubelicím, třetí místo celkově si vybojovali jejich sousedé z Nové Hradečné, čtvrté místo si odvezli mladí hasiči z Dolních Studének a páté místo vybojovali naši mladí hasiči.

Štafeta dvojic ve starší kategorii byla o poznání vyrovnanější. Nejlépe si s ní poradilo družstvo Bludova, na které zle dotíralo družstvo Nové Hradečané, které svůj pokus provedlo pouze o 0,3 s pomaleji a obsadilo tak druhou příčku. Třetí příčka patřilo Chromči, čtvrté Kolšovu a páté Lesnici. Naši starší díky naprosto zbytečné chybě oceněné 10 trestnými sekundami přišli o čtvrté místo a spadli až na místo osmé. Disciplínu požární útok CTIF opět bezkonkurenčně opanovalo bloudovské družstvo, které potvrdilo své kvality a míří opět za celkovým vítězstvím jak v Lize, tak v Plamenu. Za ním se pak v uctivé vzdálenosti seřadily družstva Troubelic, Nové Hradečné, Lesnice a Medlova. Co dodat k našim… dalších zbytečných 30 trestných sekund a 7. místo v disciplíně… Celkovými vítězi ve starší kategorii se stali favorité z Bludova, následovaní Novou Hradečnou, Lesnicí, domácími Troubelicemi a pátou Klopinou.  Naše družstvo nakonec obsadilo celkové sedmé místo a bohužel úplně zbytečnými chybami se připravilo o lepší umístění.

 

Pohárová soutěž v Dolních Studénkách

 Na prvního máje jsme vyrazili na pohárovou soutěž mladých hasičů do sousedních Dolních Studének. Až na místě jsme se dozvěděli, že soutěž byla vzhledem k nevyhovujícím podmínkám dráhy zrušena, takže jsme se otočili a vrátili se domů.

 

Pohárová soutěž v Kolšově, 6. kolo Ligy MH

 V sobotu 8. května proběhl na kolšovském areále Za Hájenkou již 14. ročník pohárové soutěže mladých hasičů, která je zároveň zařazena do Ligy MH okresu Šumperk. Přestože sváteční ráno propršelo, sjelo se do Kolšova 21 družstev mladších a 16 družstev starších žáků, která si to spolu rozdala v disciplínách štafeta dvojic a požární útok. A bylo se opravdu na co dívat a i o překvapení tu nebyla nouze.

 My jsme do soutěže v kategorii mladší zařadili poprvé dvě družstva, "A" odsunula ze třetího místa ve štafetě zbytečná desetisekundová penalizace až na osmou příčku, rozpojená hadice na útoku pak znamenala až čas 36,64s, což stačilo na 13. místo v disciplíně. Celkově pak "A" skončilo na 10. místě. "B" s těmi nejmenšími si také nevedlo špatně, ale taktéž deset trestných vteřin znamenalo až 13. místo ve štafetě. S požárním útokem se popralo lépe, než jejich kolegové a s časem 31,88s skončilo na 11. místě v disciplíně. Celkově pak "B" obsadilo 12. místo. Celkovým vítězem mladší kategorie se s přehledem stalo družstvo Bludova, které nenašlo přemožitele a zvítězilo v obou disciplínách. Na celkově druhém místě se umístilo družstvo Dolních Studének A, které skončilo ve štafetě druhé a na útoku třetí. Na celkové stupně vítězů tato družstva ještě doprovodilo družstvo z Lesnice, ve štafetě čtvrté a v útoku páté.

 Zatím, co v kategorii mladší se pouze potvrdila forma prvních třech družstev, v kategorii starší se děly věci. Své sehrál i fakt, že se letos poprvé soutěžilo v královské disciplíně, a sice požárním útoku s vodou. Našim starším uteklo třetí místo ze štafety vinou "tradičního" desetisekundového trestu, takže skončili až sedmí v disciplíně. Vše si ale vynahradili na požárním útoku s vodou. Perfektně rozběhnutý útok, ale rezervy na stroji i na sestřiku znamenaly sice čas 20,38s, a druhé místo v disciplíně, ale jde to ještě vylepšit. Vždyť družstvo Chromče, které si půjčilo na svůj pokus náš stroj svůj bezchybný útok provedlo za 18,34s a právem zvítězilo, jak v útoku, tak celkově. Zatím bezkonkurenční družstvo Bludova zaváhalo jak ve štafetě, kde skončilo šesté, tak na útoku, kde skončilo páté a celkově si z této soutěže odvezlo až páté místo. Celkově čtvrté skončilo družstvo Medlova, které sice vyhrálo štafetu dvojic, ale úplně jim nesedl útok. Celkový bronz si odvezli mladí hasiči z Nové Hradečné, kteří byli třetí ve štafetě, ale šestí v královské disciplíně.

Výsledky PS MH Kolšov 2010.xls (49,5 kB)

 

Okresní kolo Plamen 2009/2010

 V sobotu 15. května se uskutečnilo okresní kolo celostátní hry Plamen. Tohoto postupového kola se zúčastnilo 10 družstev mladší a 11 družstev starší kategorie. Soutěžilo se v disciplínách štafeta CTIF, štafeta 4x60m a požárním útoku.

 Ve štafetě CTIF se naši mladší umístili s časem 114,31s na výborném třetím místě. Ve štafetě 4x60m se jim tolik nedařilo a s časem 66,87s obsadili sedmé místo v disciplíně. Požární útok naši mladší provedli za 22,12s, což znamenalo opět sedmé místo v této královské disciplíně. Po sečtení všech tabulkových bodů za celý ročník 2009/2010 byly zveřejněny celkové výsledky hry Plamen v okrese Šumperk. Naši mladší obsadili celkovou TŘETÍ pozici, lepší byla pouze družstva Bludova a Temenice.

 Ve starší kategorii v disciplíně štafeta CTIF naše družstvo dosáhlo času 96,97s a skončilo páté. Čas 54,06s ve štafetě 4x60m znamenal osmé místo v disciplíně. V požárním útoku znamenal dosažený čas 23,07s až sedmé místo. Celkově tak naše starší družstvo obsadilo v ročníku 2009/2010 PÁTÉ místo. Do krajského kola postoupila družstva Bludova a Lesnice, třetí skončila Chromeč a čtvrtý Hrabišín.

 Celkem soutěžilo v uplynulém ročníku 13 družstev v mladší kategorii a 18 družstev ve starší kategorii. V této konkurenci se naše družstva neztratila a držela krok se špičkou okresu, což je příslibem dobrých výsledků i do dalšího ročníku této celostátní hry.

mladsi Plamen 2009-2010.xls (70 kB)                              

starsi Plamen 2009-2010.xls (383 kB)

 

Pohárová soutěž mladých hasičů v Novém Malíně

 Dne 29. května proběhla pohárová soutěž mladých hasičů u nás v Novém Malíně. Sobotní počasí jako by to vědělo, tak se kupodivu umoudřilo a z nebe nespadla ani kapka. Ovšem ani to nepřilákalo na naši soutěž více jak 8 družstev mladších a 5 družstev starších žáků, kteří spolu soupeřili v disciplínách 60m překážek a požární útok.

 Bohužel na domácí soutěži nestartovalo ani naše družstvo starších, protože většina družstva byla se školou na cyklistickém kurzu. Přesto jsme ale ve starší kategorii zastoupení měli. Ve starších dívkách nás reprezentovala Lucie Čontošová a chlapcích Tomáš Kadlčík, oba ale pouze v bězích 60m překážek. Tomáš skončil ve starších chlapcích na 8. místě, Lucka si zaběhla pro bronzovou medaili. Jejími přemožitelkami se staly stříbrná Aneta Urbánková z Temenice a vítězkou se stala Diana Hojgrová z Chromče. V bězích starších chlapců zvítězil Jakub Trendl z Lesnice před svým kolegou Janem Pospíšilem a Jakubem Johnem z Chromče. V požárním útoku se nejlépe vedlo Lesnici před Chromčí a Klopinou. Celkově pak ve starší kategorii zvítězilo družstvo Lesnice před Chromčí a Hrabišínem.

 V mladší kategorii v dívkách zvítězila Monika Sobotková z Bludova před svou kolegyní z družstva Lenkou Strouhalovou a Sabinou Nezvalovou z Lesnice. Naše zástupkyně Gabča Krobotová z družstva „A“ skončila sedmá a Petra Šrotová z „B“ osmá. V mladších chlapcích disciplínu vyhrál Radomír Bureš z Dolních Studének před Pavlem Weidingerem z Bludova a Františkem Čadou z Lesnice. Na čtvrtém místě se umístil Daniel Vinter z našeho „A“, šestý skončil Matěj Ostravský také z „A“,  třetí borec z „A“, Michal Krobot uzavíral desítku. Těsně za ní skončil jedenáctý Matěj Tříska z „B“, patnáctý skončil Erik Svítek a výsledkovou listinu uzavíral Jiří Karafiát, oba z družstva Nový Malín „B“. Požární útok nejlépe sedl družstvu Lesnice, před družstvem Bludova a domácím „A“. Družstvo „B“ skončilo na sedmém místě.

 Družstvo mladší „A“ opět potvrdilo, že se s ním musí v následujících ročnících počítat do špičky okresu, družstvo „B“ opět nasbíralo nějaké soutěžní zkušenosti, škoda jen, že starší družstvo zrovna v termín naší soutěže odjelo na zmíněný cyklistický kurz, jinak by určitě bojovalo o přední umístění.

PS MH Novy Malin.xls (109,5 kB)

 

Závěr Ligy Mladých hasičů

 Dne 19. června se do Dolních Studének sjelo 17 družstev mladších a 13 družstev starších, aby změřily své síly v královské disciplíně na závěrečném kole Ligy Mladých hasičů okresu Šumperk 2009/2010. Jelikož se jednalo o závěr Ligy, soutěž byla dvoukolová.

 V mladší kategorii nás reprezentovala dvě družstva, družstvu „B“ se první pokus nepovedl a i díky silnému větru u terčů si zapsalo neplatný pokus. Druhý pokus ovšem klaplo vše perfektně a dosažený čas 29,01 znamenal 11. místo. To našemu „A“ se vedlo o poznání lépe, nasadilo čas 20,62 a po prvních pokusech se ujalo vedení. Ovšem družstvům Pavlova a bludovského „A“ se druhý pokus povedl lépe, což naše naděje trochu znervóznilo, takže svůj druhý pokus ukončilo až v čase přesahujícím 23 vteřin, takže si na této soutěži připsalo body až za třetí místo.

 Ve starší kategorii se našim barvám oba dva pokusy povedly na jedničku, s časem 20,12 vedlo naše družstvo po prvním kole, ve druhém kole je předběhlo družstvo Kolšova s časem 18,88, ale ani naše družstvo se nenechalo zahanbit, ve druhém pokuse dosáhlo času 19,20 a dokázalo všem, že útoky pod dvacetisekundovou hranici také umí, ovšem na Kolšov to nestačilo. Ale i s druhým místem zavládla v našem táboře spokojenost.

 Po ukončení soutěže samozřejmě následovalo vyhodnocení, nejen závěrečného kola, ale celkové výsledky Ligy za celý rok. Naše mladší “B“nebylo hodnoceno, protože neabsolvovalo předepsaný počet soutěží. Mladší „A se umístilo na výborném pátém místě, což vzhledem k tomu, že do Ligy se v průběhu roku zapojilo 23 družstev v této kategorii, je vynikajícím výsledkem. Naše družstvo starších obsadilo také pátou pozici, v této kategorii se zapojilo 22 družstev, takže také výborný výsledek.

 Výsledky našich družstev v letošním ročníku stojí jistě za pozornost, zvláště, když do dalšího ročníku nebudeme nikoho ze současných členů postrádat kvůli věkové bariéře. Doufejme tedy, že pokud našim družstvům vydrží fazona, nálada a chuť trénovat a závodit, příští rok to bude ještě lepší.  

Závěrečné výsledky Liga MH 2009-2010.xls (116,5 kB)

 

Noční pohárová soutěž v Třeštině

 V pátek 25. června naše družstva vyrazila do Třeštiny na již osmý ročník Noční pohárové soutěže. Zde se soutěží v disciplínách štafeta dvojic a požární útok.

 Naše družstvo „B“ zaběhlo štafetu na osmém místě, „A“ se štafeta dvojic povedla a obsadilo druhou pozici v disciplíně. Požární útok „B“ moc nevyšel a s časem 28,24 obsadilo v disciplíně sedmou pozici. Zato „A“ se útok povedl na jedničku, nejlepším časem večera v mladší kategorii suveréne vyhrálo disciplínu a díky tomu zvítězilo i celkově! Mladší „B“ skončilo celkově sedmé.

 Družstvo starších se také nerozjelo špatně, když štafetu zaběhlo za 58,33 a bylo průběžně druhé, ovšem nepovedený požární útok zhatil plány na dobré umístění, a družstvo tak obsadilo celkové deváté místo.

 Touto soutěží se naše družstva definitivně rozloučila se soutěžním ročníkem 2009/2010, a čeká je zasloužený odpočinek v podobě prázdnin. Zejména pro vedoucí a členy mladšího áčka konečně okořeněný vítězstvím.

 

Týdenní tábor mladých hasičů

 Ve dnech 14. až 20. srpna uspořádali naši vedoucí pro své svěřence letní tábor na Prudkém potoku u Chrastic. Tábora se zúčastnilo celkem 16 dětí, kterým se, i přes špatné počasí, které celý týden panovalo, strávený týden v indiánských tee-pee velmi líbil. Táborníci hráli různé hry, udělali si i jeden výlet, na kterém si prohlédli opevnění na Staroměstsku a zdokonalovali se v disciplínách střelba ze vzduchovky, topografie, první pomoc, takže na branný závod by měli být s předstihem připraveni. Týden jim tedy uběhl jako voda, a málokomu se chtělo v pátek domů. Doufejme, že napřesrok budeme moci opět pro děti tento tábor uspořádat, protože se samozřejmě domů nechtělo ani vedoucím.