SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2010/2011

 

1.kolo Ligy MH - Hasičský trojboj

 Sobota 18. září, Sudkov, Malá strana a 33 družstev mladých hasičů. Tak vypadal start nového soutěžního ročník Ligy MH, prvním kolem byl tradičně hasičský trojboj. Tato soutěž se skládá z uzlové štafety, běhu na 60m překážek a střelby ze vzduchovky. My jsme do soutěže zapojili družstvo starších a v mladší kategorii dokonce družstva tři.

 V mladší kategorii soutěžilo 14 družstev. Naše družstva začala na střelbě a vedla si výborně, "A" skončilo v disciplíně dokonce druhé, "B" šesté a "C" sedmé. Další disciplínou byla uzlová štafeta, členové "A"  vázali pomaleji, a navíc 1 uzel byl špatně, takže v disciplíně skončili čtvrtí, mladší "B" vázalo o něco rychleji a navíc bez chyb a skončilo v této disciplíně druhé a "C" vázalo pomalu a ještě navíc dva špatné uzly je odsunuly až na deváté místo. Třetí disciplínou byl běh na 60m překážek. V těchto bězích za "A" nastoupili Dan Vinter (osobák 19,80/4.místo), Matěj Ostravský (22,50/7.místo) a Matěj Tříska (23,22/10.místo) Celkově tak toto družstvo skončilo v disciplíně druhé. Za mladší "B" nastoupili do běhů Petra Šrotová (20,69/5.místo), Anička Láznová (24,27/15.místo) a Zdeňka Ostravská (29,61/29.místo). A konečně barvy Nového Malína v družstvu "C" v disciplíně hájili Erik Svítek (26,42/22.místo), Michaela Vinterová (27,91/26.místo) a s neplatnými pokusy Jan Karafiát. 

 Co se týče celkových výsledků, můžeme být velmi spokojeni, mladší "A" skončilo DRUHÉ, "B" šesté a "C" sedmé.

 Do zápolení starší kategorie bylo prezentováno 19 družstev. Naše družstvo začalo soutěž průměrnou střelbou, když sestřelilo 9 špalíčků z 15 a skončilo v této disciplíně páté. Uzlová štafeta byla sice pomalejší, ale bez chyb, což znamenalo třetí místo v disciplíně. Na řadě byly šedesátky. Nás reprezentovaly Lucka Čontošová a Natálka Láznová v kategorii starších děvčat a Petr Palatka ve starších chlapcích. Lucka svůj výkon okořenila osobákem 15,96 a skončila v děvčatech čtvrtá, Natálka si s osobákem 17,07 doběhla pro šesté místo. Petr si časem 18,97 zajistil 11. místo v chlapcích. Celkově pak družstvo obsadilo v disciplíně druhé místo za Bludovem. Celkově pak v součtu tabulkových bodů naše družstvo skončilo vítězně na PRVNÍM místě, napomohla tomu i katastrofální střelba družstva Bludova, které ale jinak obě zbývající disciplíny vyhrálo.

 Co víc si můžeme do právě nastartovaného a perfektně zahájeného ročníku přát... Snad jen, ať starším vítězná vlna vydrží co nejdéle a mladším co nejvíce podobných a ještě lepších úspěchů.

Liga MH trojboj Sudkov 2010.xls (89,5 kB)

Fotogalerie: picasaweb.google.com/112014051924522584775/20100918HasicskyTrojbojSudkov#

 

2.kolo Ligy MH - Šumperský Soptík

 V sobotu 2. října se na Tyršově stadionu v Šumperku uskutečnil již 12. ročník populárního Šumperského Soptíka, běhu na 60m překážek. Náš sbor reprezentovalo družstvo starších a 3 družstva mladších. O popularitě tohoto závodu svědčí i počet soutěžících, kterých bylo prezentováno 359. Ti byli rozděleni do pěti kategorií, a to přípravka do 8 let, mladší dívky, mladší chlapci, starší dívky a starší chlapci. Systém soutěže je již od prvního ročníku stejný, družstvo má pět členů a do hodnocení se započítávají časy nejlepších čtyř závodníků z prvního pokusu. Do druhého kola postupuje prvních 30 závodníků z každé kategorie, kteří startují v opačném pořadí. Těmto závodníkům se pak započítává lepší čas z obou pokusů. Pro družstva okresu Šumperk je tato soutěž hodnocena do Ligy mladých hasičů.

 V kategorii přípravka bylo prezentováno 75 závodníků do 8 let. Tato kategorie má výjimku, neboť má hadice umístěny na úrovni rozdělovače. Sítem do druhého kola neprošli naši nejmenší závodníci Natálka Flanderková (116,77/66. místo) a Lukáš Kubíček (32,66/41. místo). Z našich zkušenějších závodníků pak ve druhém kole Terezka Vaňková zaběhla čas 27,22 a skončila na 28. místě, Honza Karafiát si vylepšil svůj pokus na 26,78 a skončil 25., Zdenka Ostravská byla s časem 26,74 o místo lepší a skončila 24., a nejlepší z našich byla v přípravce na 12. místě Míša Vinterová s časem 22,83.

 V mladších dívkách, kde bylo prezentováno 55 závodnic, jsme měli tři želízka, a všechny postoupily do druhého kola. Anička Láznová si svůj pokus z prvního kola vylepšila na 23,92 a obsadila 21. místo, loňské vítězce v kategorii přípravka, Gabče Krobotové bohužel druhé kolo nesedlo, a tak se jí počítal čas z kola prvního 22,20, který i tak stačil na 14. místo, stejně tak druhé kolo nevyšlo i Petře Šrotové, která zaběhla v kole prvním čas 21,37 a skončila před Gabčou na 13. místě.

 V mladších chlapcích, kde závodilo 69 borců naše barvy hájilo 6 závodníků. Bohužel Michalovi Krobotovi jeho pokus vůbec nevyšel, a tak skončil s neplatným pokusem na 62. místě. Do druhého kola se ještě neprobojovali Jirka Karafiát (29,44/49. místo) a Erik Svítek (24,65/37. místo). Ve druhém kole si polepšil pouze Matěj Tříska, který dosáhl času 21,18 a obsadil celkové 21. místo, Dan Vinter (20,85/18. místo), ani Matěj Ostravský (20,64/17. místo), bohužel své pokusy nevylepšili.

 Co se týče hodnocení družstev, mohli jsme být velice spokojeni, v konkurenci 34 týmů mladších naše "C" obsadilo 21. pozici, "B" skončilo 12. a "A" si vyběhlo pro TŘETÍ místo jak celkově, tak i v okrese.

 V kategorii starších dívek, kde závodilo nejvíc závodnic (85), barvy našeho sboru hájily Lucka Čontošová s Natálkou Láznovou, a nutno podotknout, že holky nám udělaly opravdu radost. Obě postoupily do druhého kola, a obě si vylepšily své časy, Lucka zaběhla svůj druhý pokus za 17,04 a skončila 27., Natálka si časem 15,58 nejen, že vylepšila svůj osobák ze Sudkova, doběhla si tak pro celkové 10. místo, ale v okresním hodnocení skončila DRUHÁ!

 V kategorii starších chlapců jsme mezi 76 závodníky měli 4 borce. Bohužel ani jednomu z bratrů Pospíšilů se nepovedlo postoupit do druhého kola, Adam skončil s neplatným pokusem na 65. místě, Jirka s časem 22,76 skončil na 48. místě. Do druhého kola tak postoupili pouze Tomáš Kadlčík a Martin Schwab. Bohužel Tomášovi se nepovedlo vylepšit svůj čas 19,20 z prvního kola a skončil tak 28. Zato Martinovi se to povedlo, a tak s časem 16,72 obsadil celkové 14. místo, v okresním hodnocení skončil na čtvrtém místě!

 Hodnocení starších družstev, kterých bylo 25, ovládla družstva z valašska, Jarcová, Dolní Bečva a Liptál. Co nás může těšit, je celkové PÁTÉ místo za čtvrtým Bludovem, a tedy výborné DRUHÉ místo v okresním hodnocení

 Letošní ročník Šumperského Soptíka je tedy minulostí, opět jsme ho mohli sledovat online na hasičské televizi www.hasici150.cz, kde můžete shlédnout i záznam z této akce. Co nás může těšit, je, že i když naši závodníci nedosáhli na nějaký výborný individuální úspěch, tak úspěchy našich družstev, ať již mladších, nebo starších, jsou velmi výborné a vstup do sezóny je opravdu z říše snů, teď jen neusnout na vavřínech a připravovat se na další kola, aby jsme ostatním družstvům ukázali, že to není náhoda, a že to s útokem na přední příčky v obou kategoriích myslíme letos opravdu vážně.

Šumperský Soptík 2010.xls (397,5 kB)

Fotogalerie: picasaweb.google.com/112014051924522584775/20101002SumperskySoptik#

 

1. kolo PLAMEN - Závod požárnické všestrannosti

 V sobotu 23 .10. 2010 byl ve Svébohově zahájen další ročník celostátní hry PLAMEN v okrese Šumperk. Prvním a jediným podzimním kolem je tradiční závod požárnické všestrannosti. Letos se na start postavilo 16 hlídek kategorie mladší a 20 hlídek kategorie starších žáků, které změřily své síly na trati dlouhé 2 a 3 km, kde bylo rozmístěno šest stanovišť v tomto pořadí: střelba ze vzduchovky, překonání překážky po laně, základy topografie, základy zdravovědy, požární ochrana a uzlování.

 V mladší kategorii jsme měli  celkem tři hlídky. Hlídka označená jako "C", kde běželi naši nejmenší a nováčci, si s nástrahami tratě poradila za 40 minut, ke kterým přidala ještě 40 minut trestných, takže skončila na celkovém 11. místě. "B" si vedlo o poznání lépe, běžecký čas 33 minut a 22 trestných minut tuto hlídku zařadilo na celkové ČTVRTÉ místo. Nejlépe se vedlo našemu mladšímu "A", bežecký čas sice nemělo nejrychlejší (ale co to je ztratit na trati dlouhé 2 km necelých 50 vteřin?), ale nejméně trestných bodů i zásluhou nejlepší střelby, to vše v konečném součtu znamenalo, že naše družstvo tuto soutěž VYHRÁLO!  Na druhém místě se umístila hlídka z Bludova a na třetím Lesnice. Již v tuto dobu byli naši vedoucí spokojeni, ale to ještě nebyl konec.

 Ve starší kategorii totiž naše hlídka všem ostatním vypálila rybník a suverénně si doběhla pro VÍTĚZSTVÍ! Nejen, že trať doslova "proletěla" za 28 minut, ale navíc pouze 11 trestných minut, to vše se podepsalo na ztrátě celkově druhé hlídky z Hrabové, které na  naši hlídku ztratila 12 minut! Na třetím místě se umístila hlídka z Rapotína. Jeden z největších favoritů, Bludov, v závodě úplně vyhořel, jeho hlídka seběhla z trati a celkově skončila až na 15. místě.

Touto soutěží jsme všem dokázali, že naše skvělé letošní výsledky z Ligy MH nejsou náhoda a že se s námi musí v obou soutěžích opravdu počítat na předních příčkách.

Výsledky ZPV Svébohov 2010.xls (74 kB)

 

3. kolo Ligy MH - Štafeta 8x50m

 Dne 4.12.2010 se v Kulturním domě v Klopině uskutečnilo již 3. kolo Ligy MH okresu Šumperk. Celkem 14 družstev kategorie mladší a 20 družstev kategorie starší změřilo své síly v disciplíně 8x50m překážek, a naše družstva si mohla upevnit své postavení v celkovém poředí.

 Tato disciplína se běhá člunkově a každý z osmi závodníků v družstvu plní ve svém úseku nějaký úkol. V prvním úseku závodník překonává žebříkovou stěnu, ve druhém úseku se spojují dvě hadice do sebe, ve třetím úseku závodník přenáší hadici v nosiči na podložku, ve čtvrtém úseku závodník nasazuje karabinu na sací koš, v pátém úseku závodník podlézá laťku ve výšce 80 cm, šestý úsek, to je přeskok překážky 30 cm pro mladší a 60 cm pro starší kategorii, v sedmém úseku přenáší závodník na podložku hasící přístroj a konečně v osmém úseku závodník spojí dvě hadice, jednu napojí na rozdělovač, na druhou zapojí proudnici, která slouží jako štafeta a dobíhá do cíle.

 Vzhledem k absenci většiny našeho družstva starších, naši nejlepší mladší doplnili družstvo starších, aby nepřišlo o tuto soutěž, takže jsme do soutěže zaprezentovali jedno družstvo mladších a jedno družstvo starších. Naši mladší šli svůj první pokus tak říkajíc "na jistotu" a proto i běžecký čas byl horší.  Druhý pokus byl sice  rychlejší, ale bohužel 10 trestných sekund za špatně odloženou hadici znamenalo, že se nám započítával čas z prvního kola, který stačil na celkové čtvrté místo (nebýt těch zbytečných 10 trestných sekund, družstvo by skončilo druhé). Zvítězilo družstvo Bludova před Troubelicemi a třetími Vikýřovicemi.

 Naše družstvo starších bohužel doplatilo na to, že soutěžilo s o dost staršími družstvy. Bohužel první pokus "na jistotu", kde družstvo nasbíralo 20 trestných vteřin za dvě špatné předávky, nevyšel. Ve druhém pokusu se sice podařilo zlepšit běžecký čas, ale opět špatná předávka znamenala 10 trestných sekund, a tak se naše družstvo umístilo až na celkové 16. místě. V soutěži zvítězilo družstvo Chromče před domácí Klopinou a třetí Hrabovou.

 

4. kolo Ligy MH - Dovednostní štafeta

 Dne 19.2.2011 se v Kulturní domě v Hrabišíně uskutečnilo 4. kolo Ligy MH. Tentokrát si 12 družstev mladších a 19 družstev starších změřilo své schopnosti ve specialitě našeho okresu, dovednostní štafetě. My jsme po dlouhé době nasadili do soutěže pouze jedno družstvo mladších a někteří mladší dokonce doplnili družstvo starších. Naši mladší zaběhli tuto štafetu v čase 73,14 a umístili se na celkovém čtvrtém místě. Zvítězilo družstvo Bludova před Novou Hradečnou a Troubelicemi. Starší sice dosáhli jednoho z nejlepších běžeckých časů v soutěži, ale bohužel 60!!! trestných sekund je odsunulo až na konec startovního pole a družstvo tak skončilo na posledním, 19. místě. Zvítězilo družstvo Bludova před Lesnicí a družstvem z Chromče.

Výsledky dovednostní štafeta.xls (29 kB)

 

5. kolo Ligy MH - Štafeta požárních dvojic a Požární útok CTIF

 Dne 16.4.2011 se v Troubelicích uskutečnilo 5. kolo Ligy MH. 12 družstev mladších a 13 družstev starších závodilo v disciplínách štafeta dvojic a požární útok CTIF (dle mezinárodních pravidel). Naše barvy hájilo dvě družstva mladších, ovšem družstvo "B" závodilo mimo soutěž, a družstvo starších. Našim mladším se opět soutěž vydařila, štafetu dvojic družstvo zaběhlo za 75,41 a v disciplíně skončilo druhé, co se týče požárního útoku CTIF, čas 79,07 a 10 trestných sekund znamenalo opět druhé místo, celkově tak naši mladší obsadili výborné DRUHÉ místo. Lepší než naše "A" bylo pouze družstvo Bludova, třetí skončila Lesnice. Družstvo "B" si jelo tuto disciplínu "osahat" a nasbírat zkušenosti, a protože bylo doplněno více závodníky z jiných družstev, než je povoleno, startovalo mimo soutěž. Starší mohli na výborné výsledky svých mladších kamarádů navázat, ale bohužel, jak se letos stává již pravidlem, o výborné umístění je vždy připraví trestné sekundy, vždyť čas 61,72 by ve štafetě dvojic znamenal třetí místo, jenže 10 trestných sekund navíc, náš tým odsunul až na sedmé místo v disciplíně. V požárním útoku CTIF by také čas 118,91 posadil naše družstvo na bronzový stupínek, ale 70!!! trestných sekund znamenal propad až na 6. místo. Celkově pak naši starší obsadili 6. místo. Zvítězilo družstvo Bludova před Lesnicí a Rapotínem.

Výsledky Troubelice 2011.xls (32 kB)

 

6 . kolo Ligy MH - Pohárová soutěž v Kolšově -

 Štafeta požárních dvojic a Požární útok

 Netradičně již 7. května se konalo další kolo Ligy MH na areále Za hájenkou v Kolšově. Do soutěže bylo prezentováno 14 družstev mladších a 12 družstev starších, a i náš sbor měl svá želízka v ohni. V mladší kategorii to byla dokonce želízka tři. V Disciplíně Štafeta dvojic si v mladší kategorii nejlépe vedlo družstvo Bludova, následováno naším družstvem "A", třetí v disciplíne skončila Lesnice. Družstvo "B" disciplínu ukončilo na 6. místě a družstvu "C" patřila 13. příčka. V královské disciplíně, požárním útoku, zvítězilo naše družstvo "A", před Hrabovou a Lesnicí. Malínské "B" družstvo se umístilo na 5. a "C" na 12. místě. Celkově pak ZVÍTĚZILO družstvo "A" před Bludovem a třetí Lesnicí, družstvo "B" skončilo páté a naši benjamínci "C" na 14. místě. Naši starší bojovali ze všech sil, štafetu dvojic zaběhli na čtvrtém místě, ale nesedl jim požární útok, kterým obsadili až sedmé místo v disciplíně. V celkovém umístění naše družstvo starších obsadilo nepopulární čtvrté místo.

Výsledky Kolšov 2011.xls (49,5 kB)