2010

 ROČNÍK 2010

 Letošní ročník byl pro naše družstvo ve znamení míchání v sestavě. V celém ročníku jsme absolvovali pouze čtyři soutěže v té optimální, což je opravdu málo. Naše trápení začalo již na okrskové soutěži, i když tato byla notně poznamenána vrtochy počasí. Nejlepšího umístění jsme dosáhli na okresním kole v požárním sportu, kde jsme vybojovali bronzovou příčku. Co se týče Velké ceny, byl to jedním slovem propadák, nejlepším umístěním bylo 9. místo v okrese na poslední soutěži v Ráječku. Přestože jsme byli jediným družstvem, které v celém ročníku nemělo zaznamenán neplatný pokus, bohužel jsme v této soutěži skončili až na 20. místě a tudíž nemáme v příštím roce možnost pořádat soutěž tohoto seriálu. Na pořadatelství jsme ztratili 17 bodů, mohou za to naše špatné výsledky, ale i soutěž ve Zvoli, které jsme se nezúčastnili. Alespoň máme motivaci pro příští ročník.

Celkové výsledky Velké ceny 2010.doc (394 kB)

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ V BRNÍČKU

 V neděli 20. června jsme si zajeli na pohárovou soutěž do Brníčka, kde spolu soupeřilo 22 družstev mužů. Naše družstvo dosáhlo času 29,02 a obsadilo celkovou 14. pozici.

Video:www.youtube.com/watch?v=6tU8nAI1ejQ

 

NOČNÍ POHÁROVÁ SOUTĚŽ V ROHLI

 V sobotu 19. června jsme se zúčastnili noční pohárové soutěži, kterou pořádal sbor v Rohli na kuželně v Janoslavicích. V kategorii mužů spolu zápolilo 23 družstev. Náš sbor reprezentoval opravdu "hvězdný" výběr, koš Pavel Krobot, spoj savic Pepa Ostravský, stroj Martin Matýsek, béčka Lukáš Bernert, rozdělovač Michal Korytář a proudy Pepa Špička a Michal Veselý. Michalovo bojování s rozdělovačem na základně znamenalo až neuvěřitelný čas 32,95 a celkové 16. místo. 

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ V HRABOVÉ

 V sobotu 24. července jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Hrabové, jejichž ženská část byla započítávána do letošního ročníku Velké ceny. My jsme opět postrádali několik svých členů, na košíčku byl Martin Sotolář, spoj savic Pavel Vykoukal, stroj Tomáš Hájek, béčka Tomáš Jansa, rozdělovač Peťa Vykoukal, a na proudech Pepa Špička s Ondrou Hýblem. I v této sestavě se klukům celkem zadařilo, dosáhli času 20,88 a skončili na 15. místě z 20 družstev.

Video:www.youtube.com/watch?v=K3R7TOWjGoU

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ V LESNICI

 V neděli 22. srpna jsme se vydali do Lesnice na pohárovou soutěž "O pohár starostky obce". I když jsme opět, jako letos již tradičně, nebyli kompletní, soutěž se nám celkem povedla. K útoku jsme nastoupili v této sestavě: na košíčku byl zapůjčený Petr Kochwasser ze Zvole, spoj Pavel Vykoukal, stroj Ondra Hýbl, béčka Tomáš Jansa, rozdělovač Petr Vykoukal, levý proud Pepa Špička a napravo Michal Veselý. I když se Petrovi na košíčku nepodařilo napojit koš na savici napoprvé, s výsledným časem 17,20 jsme obsadili celkové 8. místo z 25 soutěžících družstev, což je náš nejlepší letošní výsledek, okresní kolo nepočítaje. Doufejme, že, i když sezóna pomalu končí, nebude to naše letošní nejlepší umístění. 

PS Lesnice 2010.xls (1,4 MB)

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ V NEMILI

 V neděli 12. září jsme vyrazili do Nemile k naší letošní poslední soutěži. I v nabité konkurenci jsme pomýšleli na solidní umístění, ale bohužel nedotažený pravý proud, kde zaskakoval za sloužícího Jirku Hýbla Michal Korytář, znamenal neplatný pokus, který jen podtrhl naši mizérii v letošním ročníku. 

 

MALÁ KOPANÁ - SRANDAMAČ NEMRLOV

 Nejen hasičskými soutěžemi může být zakončen soutěžní ročník. Proto se rozhodli v Nemrlově uspořádat jako srandamač turnaj v malé kopané. Samozřejmě jsme tam nemohli chybět, v našem týmu byli Martin Matýsek, Mira Deák a bratři Hýblovi. Jelikož družstvo tvořilo šest hráčů, v týmu nám pomohli kluci z Nemrlova. Turnaje se zúčastnilo 8 družstev: skupinu "A", ve které jsme byli i my tvořila dále družstva Břevence, Nemrlova a Bohuslavic, skupinu "B" tvořila družstva Hrabišína, Dolní Libiny, Zvole a soutěž doplnila Směs, ve které hráli nevyužití hráči zúčastněných týmů. My jsme v úvodním zápase podlehli favorizovanému Břevenci 4:2, o obě naše branky se zasloužili Jirka s Ondrou, Ondra navíc svůj výkon "korunoval" ukázkovým vlastencem. Po tomto zápase pro nás následovala pauza, která se natáhla na hodinu a půl. Po této dlouhé přestávce na nás nastoupil rozehrátý Nemrlov a smetl nás 4:0. Bohužel pro nás tímto utkáním turnaj skončil, neboť minutu před koncem, za již dávno rozhodnutého stavu, zfauloval Jirku nevybíravým likvidačním zákrokem jeden z nemrlovských. S Jirkou to v první chvíli nevypadalo dobře, nakonec byl ze hřiště odnesen, ale naštěstí neutrpěl žádné vážné zranění. I přes naléhání ostatních družstev, abychom turnaj dohráli alespoň ve třech malínských hráčích, zbytek týmu se rozhodl, že v turnaji pokračovat nebude. Turnaj nakonec vyhrálo družstvo Směs před domácím Nemrlovem a třetím Hrabišínem.

   

VELKÁ CENA 2010

SOUTĚŽ MISTRŮ HRABIŠÍN

 V sobotu 11. září se sjelo 10 nejlepších družstev uplynulého ročníku Velké ceny a 3 nejlepší celky z okresního kola v požárním sportu do Hrabišína k Soutěži mistrů. I když jsme celkově v seriálu Velké ceny vyhořeli, třetím místem na okresním kole jsme si účast zajistili již na začátku ročníku. Tato souutěž je specifická tím, že je dvoukolová, časy obou kol se sčítají a obě kola se běhají pouze jednou za rok, právě na této soutěži. V prvním kole béčkař zapojuje hadice pod imitovanými kolejemi a oba proudaři probíhají každý svým plůtkem. Jelikož jsme skončili na okrese třetí, do soutěže jsme nastupovali jako první. Tomáš Jansa, to je na béčkách jistota, škoda jen, že Tomáš Hájek na stroji trochu zaspal, výsledný čas 19,11 znamenal až osmé místo v prvním kole. Druhé kolo, to je ještě větší lahůdka, levý proudař probíhá plůtkem, pravý proudař sestřikuje vleže a po sestříknutí terče prodlužuje své vedení o jednu hadici C a sestřikuje ve stoje přes okno svůj druhý terč, který teprve zastavuje časomíru. Přestože savičářům spadla ještě před startem savice ze základny, první dva terče byly sestříknuty celkem rychle. Ovšem malý problém nastal při prodlužování, tento manévr spočívá v uzavření pravého proudu na rozdělovači, odpojení pravé hadice a nastavení vedení třetím céčkem, které donese spojař savic ze základny. Petrovo napojování nás stálo drahocenné vteřiny a přestože jsme časem 38,20 dlouho vedli, předběhlo nás nakonec sedm týmů, takže i v této disciplíně jsme skončili osmí. V součtu časů jsme však obsadili celkové 6. místo, což vzhledem k tomu, že jsme během našich pokusů ztratili nějakou tu vteřinku a vzhledem k umístění ve Velké ceně v právě uplynulém ročníku, je skvělé umístění, škoda jen, že až na této soutěži.

Soutez mistru Hrabisin 2010.xls (347 kB)

video z prvního kola:www.youtube.com/watch?v=k6y9U-Yks_o

video z druhého kola:www.youtube.com/watch?v=HElFbni0lZg

 

RÁJEČEK

 V neděli 5. září jsme jeli do Ráječku s tím, že jedině naše vítězství a nezdar našich soupeřů nám zajistí pořadatelství seriálu Velké ceny pro příští ročník. Náš pokus byl opět pěkně rozběhnut a letos to byl náš asi opticky i nejhezčí útok, levý terč Pepa sestříknul za 16,82, Jirka pravý za 17,13, což znamenalo ale 15. místo celkově, 9. místo v okrese a tudíž letošní největší bodový zisk 12 bodů. Ovšem celkově jsme ze zúčastněných 35 družstev seriálu obsadili až 20. místo, což je daleko za naším očekáváním. 

VC Ráječek 2010.xls (221 kB)

 

POSTŘELMŮVEK

 V sobotu 4. září na nás čekalo na nové trati v Postřelmůvku již předposlední kolo Velké ceny. Jelikož zbývaly poslední dvě soutěže a naše družstvo bylo 18 bodů za pořadatelstvím pro Velkou cenu pro příští rok, bylo nutné poslední dvě soutěže zabojovat a dosáhnout co největšího bodového zisku, a právě v Postřelmůvku ještě naše naděje žily. Opět perfektně rozběhnutý pokus, rychlá voda, ale nenatažená béčka, rozdělovač vzadu, proudaři daleko, co je platné, že Pepa stříká z dálky vlevo za 19,77, když Jirka sráží pravý, natočený terč až za 21,80. Tato velká ztráta nás sráží na celkové 22. místo celkového pořadí, co je platné, že v okrese jsme 19., ty 2 body jsou zatraceně málo a máme již jen teoretické naděje na pořadatelství v příštím roce.

VC Postřelmůvek 2010.xls (23 kB)

 

BOHUSLAVICE

 V neděli 29. srpna jsme se zúčastnili dalšího kola Velké ceny, které se konalo v Bohuslavicích. Opět se nám povedlo útok rozběhnout na kvalitní čas, ovšem Michalova chyba na béčkách měla za následek vytrhnutí rozdělovače z Petrových rukou a otevření béčkového hrdla. Než se Petrovi podařilo rozdělovač zavřít, uběhlo několik vteřin, takže Pepa stříkal nalevo za 18,43 a Jirka, kterému došla napravo voda později, až za 19,63. Tento čas nás odsunul až na 30. místo v celkovém pořadí a na 24. místo v okrese, takže soutěž pro nás skončila bez bodu.

 VC Bohuslavice 2010.xls (291,5 kB)

 

ZVOLE

 V sobotu 28. srpna se uskutečnilo další kolo Velké ceny okresu Šumperk, tentokráte na hřišti ve Zvoli. Naše družstvo se soutěže neúčastnilo, protože si užívalo na zájezdě do westernového městečka Šiklův mlýn.

VC Zvole 2010.xls (220 kB)

 

TŘEŠTINA

 V neděli 15. srpna jsme si zajeli do Třeštiny, kde jsme měli v úmyslu spravit si reputaci po nevydařené sobotě v Hrabišíně, zde bylo prezentováno 39 družstev mužů a 10 družstev žen. Bohužel  tuto soutěž hodně poznamenala prudká bouře, kluzký terén a vítr, a ani tentokráte se nám nevyhnuly komplikace se sestavou. Pracovně zaneprázdněného Ondru nahradil na postu strojníka Tomáš Hájek, Pavla Vykoukala na spoji savic nahradil Mira Dvořák a Petra Vykoukala na rozdělovači zastoupil Kamil Plechatý z Třeštiny. I v této sestavě se nám podařilo útok dobře rozeběhnout, ovšem Kamil na rozdělovači při pokládání rozdělovače na zem omylem zavřel Jirkovi ventil a než si toho všiml, uběhlo několik vteřin, takže Pepa sestříkl za 20,59 ale Jirka až za 22,33, což nám zajistilo až 28. místo v soutěži, 20. místo v okrese, a tedy alespoň 1 bod na naše konto.

VC Třeština 2010.xls (1,4 MB)

 

HRABIŠÍN

 V sobotu 14. srpna jsme zavítali do sousedního Hrabišína k dalšímu kolu Velké ceny okresu Šumperk. V soutěži bylo prezentováno 38 družstev mužů a 10 družstev žen. Jako letos pokaždé, náš útok byl rozběhnutý velmi dobře, ale bohužel Peťovi Vykoukalovi se v momentě, kdy do rozdělovače dorazila voda, odpojila hadice B, a než se ji podařilo napojit, uběhlo neuvěřitelných 15 vteřin, takže Pepa srazil svůj terč za 38,14 a Jirka za 38,55, což znamenalo až 30. místo v soutěži, 23. místo v okrese, ale nejhorší dosažený čas v soutěži nám zajistil chutnou cenu útěchy.

VC Hrabišín 2010.xls (213,5 kB)

Video:www.youtube.com/watch?v=w9y6IZGt9HE

 

CHROMEČ

 V neděli 8. srpna jsme vyrazili do Chromče k dalšímu kolu Velké ceny. Přestože to ještě před začátkem soutěže nevypadalo na podmáčené trati na nějaké extrovní výsledky, pořadatelé odvedli kus práce a připravili regulérní podmínky. My jsme tentokráte nominovali sestavu, která, doufejme, vydrží soutěžit až do konce letošního ročníku tohoto seriálu. Na koši Lukáš Bernert, spoj savic Pavel Vykoukal, stroj Ondra Hýbl, béčka Michal Veselý, rozdělovač Petr Vykoukal, levý proud Pepa Špička a pravý Jirka Hýbl. Přestože jsme v této sestavě ještě necvičili a Ondra se se strojem seznamoval až v Chromči, útok tak nevypadal. Vzadu u savic vše perfektně klaplo, Ondřej se s tím také popral, Pepa nalevo sestříkl za 16,43, Jirka i spodklouznutím u terčů za 16,83, což znamenalo celkové 12. místo, 10. místo v okrese a tudíž zisk nádherných 11 bodů. 

VC Chromec 2010.xls (221 kB)

 

BLUDOV

 V sobotu 7. srpna nám skončila čtyřtýdenní pauza v kalendáři Velké ceny, a to soutěží v Bludově, které se zúčastnilo 34 družstev mužů, osm družstev žen a 13 družstev veteránů. My jsme opět soutěžili se členy, kteří nebyli pracovně vytíženi a to ještě s několika změnami. Na koši byl Martin Sotolář, u stroje Lukáš Bernert a u rozdělovače Petr Vykoukal. I v této sestavě se nám útok povedl, levý terč srazil Pepa za 20,66, ovšem Jirkovi přišla voda později, takže výsledný čas byl až 22,15, což nám stačilo až na 18. místo, ale 17. místo v okrese a 4 body jsou doma.

Video:www.youtube.com/watch?v=IvpRvCehehE

VC Bludov 2010.xls (284,5 kB)

 

NEMRLOV

 V neděli 11. července jsme vyrazili na další kolo Velké ceny do Nemrlova. Zde se soutěží na trati 2B do levotočivé zatáčky. My jsme kromě Martina Matýska, kterého opět zastoupil Tomáš Hájek, postrádali tentokrát Jirku Hýbla, kterého na proudu nahradil Ondra a Ondru na rozdělovači opět Michal. Bohužel se Michalovi přivřel při útoku pravý proud, takže Pepa sice srazil svůj terč za 16,34, ale levý terč byl sražen až v čase 20,78, což naše družstvo odsunulo až na celkové 24. místo, ale 17. místo v okrese znamená alespoň malou náplast v podobě 4 bodů.

VC Nemrlov 2010.xls (221,5 kB)

 

NOVÝ MALÍN

 Dne 10. července se na našem areále u cihelny uskutečnil další ročník Memoriálu Bedřicha Nesrsty, zařazený do seriálu Velké ceny okresu Šumperk. Letos jsme u nás poprvé přivítali nejen kategorie mužů a žen, ale i veteránů.

 V mužské kategorii, kde spolu soupeřilo 34 družstev, nasadilo perfektní čas již první družstvo z Postřelmůvka , když svůj pokus ukončilo v čase 18,70. Ovšem pak na základnu nastoupilo družstvo z Nemrlova a děly se věci. Kluci se s ničím nepárali, trať proletěli a zapsali si tak „extraligový“ čas 16,77, což je samozřejmě i rekord naší tratě. Sekundovat jim nestačily ani takové týmy jako Hrabišín I. (17,36), který skončil druhý, třetí Domamyslice (17,62), čtvrté Bohuslavice I. (18,34), pátý skončil již zmiňovaný Postřelmůvek. Ačkoliv jsme v družstvu postrádali Ondru Hýbla na rozdělovači, kterého nahradil Michal Korytář a na stroji Martina Matýska, za kterého zaskakoval Tomáš Hájek, náš požární útok byl skvěle rozběhnutý, ale bohužel se náš strojník nechal natolik unést domácím prostředím, že předek dokonale „utopil“. Výsledkem byl čas prvního proudu 22,07 a druhého až 24,06. což nám stačilo pouze na celkové 19. místo, 16. místo v okrese a dalších 5 bodů na naše konto.

Video:www.youtube.com/watch?v=1GJl3_Fbw-8

Mišelinky:www.youtube.com/watch?v=qNKYmJ-s7kE

 VC Nový Malín 2010.xls (282,5 kB)

 

PAVLOV

 V neděli 4. července jsme se spolu s dalšími 35 družstvy mužů zúčastnili dalšího kola seriálu Velké ceny, tentokráte v Pavlově. Kromě Lukáše s Martinem, kteří nám chyběli již v sobotu, jsme postádali i pracovně vytíženého Ondru Hýbla, kterého nahradil na rozdělovači Petr Vykoukal. Opět pomalejší voda, podklouznutí Jirky Hýbla u základny a jeho boj s hadicí a proudnicí, které chytal po cestě k terčům, to vše dohromady znamenalo až čas 19,10, což nám stačilo pouze na celkové 22. místo, 20. místo v okrese, ale alespoň 1 bod do celkového součtu. 

Video:www.youtube.com/watch?v=mNAQLBncTME

 

KOLŠOV

 V sobotu 3. července jsme si zajeli do Kolšova, aby jsme se poprali s dalšími 35 mužskými družstvy o další body do seriálu Velká cena. Bohužel ani tento víkend jsme nebyli kompletní, chyběli nám Lukáš Bernert a Martin Matýsek. Lukáše nahradil na košíčku Martin Sotolář a stroj obsluhoval nový strojník Tomáš Hájek. Tyto změny vzadu měly samozřejmě na náš výkon vliv, byť jen nepatrně. Ne zrovna dobrá nalívačka, voda kolem 12 vteřiny znamenaly na levém terči 20,56 a na pravém čas rovných 21 vteřin. Tento čas nám zajistil celkové 20. místo, 16. místo v okrese a dalších 5 bodů do celkového součtu. 

 

DOLNÍ STUDÉNKY

 V neděli 27. června jsme si zajeli zasoutěžit do sousedních Dolních Studének, kde se konalo další kolo Velké ceny. Tato trať má mnohá úskalí, hadice B se spojují poté, co se provlečou pod imitovanými kolejemi, na pravé straně proudař překonává dřevěnou lávku a na levé prolézá plot. My, stále oslabeni o tři své členy jsme na koleje nasadili našeho spolehlivého béčkaře Tomáše Jansu, rozdělovač nám opět zaběhl dolnolibinský Tomáš Kobza a na levém proudu byl opět Michal Korytář. Tomu se ale soutěž vůbec nepovedla, nejen, že zůstal dlouho na základně, ale voda ho dostihla právě v okamžiku, kdy prolézal plotem, takže než se z toho chudák vymotal, doběhl k čáře a sestříkl, uběhlo neuvěřitelných 27,90s. Tento čas nám ve 40ti členném startovním poli zajistil až 30. místo a tedy první letošní soutěž bez bodového zisku. 

Video:www.youtube.com/watch?v=hUySp1BzdZo

 

DOLNÍ LIBINA

 V sobotu 26. června jsme se zúčastnili dalšího kola seriálu Velká cena na koupališti v Dolní Libině. V mužské kategorii mezi sebou soupeřilo 38 družstev. Naše družstvo bylo tento víkend oslabeno o tři členy, Ondru Hýbla a Pepu Špičku, kteří byli pracovně v zahraničí a o Michala Veselého, který měl nějaké rodinné záležitosti. Béčka běžel tedy Tomáš Hájek, na rozdělovači nám vypomohl Tomáš Kobza z domácího sboru a pravý proud si zaběhl Michal Korytář. Bohužel Tomáš Hájek trochu zaspal na základně, vybíhal později, rozdělovač se tedy nedostal tam, kam měl a i proudy byly daleko od čáry sestřiku a terče v Libině jdou opravdu sestříknout těžko, takže Jirka stříkal za 23,10 a Michal, který byl ještě dál, za 23,98. Celkově jsme tedy obsadili 24. místo, ale 18. místo v okrese znamenalo 3 bodíky do celkového součtu.

Video:www.youtube.com/watch?v=sHaItr0-svY

 

 RUDA NAD MORAVOU

 V neděli 13. června jsme se zúčastnili první soutěže seriálu Velké ceny okresu Šumperk, které se konalo v Rudě nad Moravou. V mužské kategorii bylo prezentováno 35 družstev. Naše družstvo bylo oslabeno o Ondru Hýbla, který si plnil pracovní povinnosti, takže jsme si na jeho důležitý post, rozdělovač, zapůjčili hrabišínského Romana Jírů. Útok jsme nerozběhli špatně, Pepa Špička stříkal za 16,37, ale Jirkovi Hýblovi se zasukovala hadice, takže výsledný čas byl až 17,97, což znamenalo až celkové 17. místo, ale 14. místo v okrese a 7 bodů do celkového součtu.

Video z Rudy: www.youtube.com/watch?v=uaL7PQaf9JU

 

  OKRESNÍ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU V BLUDOVĚ

 V sobotu 5. června proběhlo na bludovském areále přeložené okresní kolo v požárním sportu. Prezentováno bylo 24 družstev mužů a 5 družstev žen.

 Naše družstvo se startovním číslem 23 zahájilo soutěž disciplínou 100m překážek. Jako první se na start postavil Ondra Hýbl, který svůj pokus zaběhl "na jistotu" a dosáhl času 19,41, druhý v pořadí Michal Korytář přidal čas 22,60, Jirka Hýbl čas 21,63 a Josef Špička čas 20,75. Tyto časy po prvním kole nám dávaly naději na dobré celkové umístění, nicméně jsme se je snažili ještě vylepšit, což se povedlo Ondrovi Hýblovi 19,19 a Josefu Špičkovi 20,63. Jirka Hýbl předvedl při seskoku z kladiny parádní parakotoul a ukončil svůj druhý pokus za 28,97 a Michal Korytář svůj druhý pokus nedokončil. Co se týče umístění v jednotlivcích, Ondrův čas stačil až na čtvrté místo, Pepa skončil 19., Jirka 31. a Michal 48. z celkově 89 běžců. Celkově naše družstvo v této disciplíně obsadilo pěkné 5. místo.

 Další na řadě byla naše silná disciplína, a to štafeta 4x100m. Naše první štafeta ve složení Pavel Vykoukal - okno, Martin Matýsek - bariéra, Michal Veselý - hadice a Lukáš Bernert - přenos hasícího přístroje, položila celkem slušný základ s časem 77,81, takže bylo na druhé štafetě, aby ho ještě vylepšila a zopakovala tak loňské vítězství v této disciplíně. Nejen, že se to štafetě ve složení Michal Korytář, Josef Špička, Ondra Hýbl a Jirka Hýbl povedlo, ale časem 63,85 si vylepšila o téměř 3 vteřiny loňský čas a druhý Bludov II. za sebou nechala o téměř 2 vteřiny! Tímto vítězstvím se rázem naše družstvo posunulo na celkové druhé místo!

 Poslední disciplínou na pořadu dne byl požární útok, který nám v posledních letech na okresních soutěžích vůbec nešel. Letos jsme si řekli, že tu smůlu již musíme prolomit, což se nám nakonec podařilo a s časem 21,15 (první terč 20,29) jsme se umístili 10. v disciplíně. Celkově jsme tedy v součtu tabulkových bodů obsadili perfektní 3. místo! Zvítězilo družstvo Bludov II., před Bludovem I. 

 Kdyby nám ještě v sobotu ráno někdo tvrdil, že skončíme celkově třetí, pouze o bod za postupem na krajské kolo, asi by jsme si o něm mysleli své, ale opět vítězná štafeta, krásné páté místo ze stovek, ale hlavně v klidu provedený požární útok nás katapultovali na bronzovou příčku za družstva Bludova a my věříme, že jsme překonali nadobro strašáka z požárních útoků na postupových soutěžích, a že se nám bude dařit i v letošním ročníku Velké ceny okresu Šumperk, do které jsme, díky dvojnásobnému bodování okresního kola, napsali prvních 26 bodů.

Výsledky okres muzi 2010.xls (1,5 MB)

Výsledky okres ženy 2010.xls (1,5 MB)
 

 OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V HRABIŠÍNĚ

 V neděli 23. května se v Hrabišíně konala okrsková soutěž. Tohoto 1. postupového kola se zúčastnila družstva pouze z našeho okrsku. Na programu byly disciplíny 100m překážek a požární útok. Bohužel, během prvního rozběhu začalo hustě pršet, takže byly odběhnuty první pokusy prvních závodníků a soutěž byla přerušena. Náš běžec Pavel Vykoukal byl jedním ze smolařů, kterým déšť opravdu nic nedaroval a skončil tak již před bariérou s neplatným pokusem. Vzhledem k tomu, že déšť neustával, rozhodli se pořadatelé, že se celkové pořadí určí právě podle prvních pokusů na bězích 100m překážek. Takto jsme tedy obsadili poslední 8. místo. Zvítězil Hrabišín, jejichž běžec svůj pokus provedl ještě za sucha.