2011

 

ROČNÍK 2011

 Našim mužům se letošní soutěžní ročník opět moc nepovedl. Naše trápení začalo již na okresním  kole, kde jsme obsadili až 14. místo. V seriálu Velké ceny okresu Šumperk jsme v konečném součtu obsadili se 70 body až 20. příčku, se ztrátou 7 bodů na 16. místo, které zajišťuje pořadatelství soutěže příští rok. Bohužel, za letošní neúspěch si můžeme sami, z 15 soutěží jsme jednu neabsolvovali vůbec, tři jsme ukončili s neplatným pokusem a na třech soutěžích jsme nebodovali. Našim nejlepším umístěním bylo 9. místo ze soutěže v Bludově. Mimo tento seriál jsme se zúčastnili pohárových soutěží v Kolšově, Mostkově, Nové Dědině a samozřejmě doma v Novém Malíně, ale ani na těchto soutěžích se nám moc nevedlo, nejlépe jsme skončili na 8. místě v Mostkově.                                                                        

POHÁROVÉ SOUTĚŽE

MOSTKOV

 Dne 20. srpna jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Mostkově. Startovní pole tvořilo 17 družstev mužů a 4 družstva žen. My jsme k pokusu nastoupili v sestavě: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Martin Sotolář, Petr Vykoukal, Ondra Hýbl a Josef Špička. Naše družstvo dosáhlo času 17,45s (první terč 16,80), který nám stačil na 8. místo. Touto soutěží jsme si natrénovali útok na 2B, které nás čekají na třech soutěžích ze čtyřech zbývajících, takže doufejme, že to vyjde a že připíšeme zase nějaký ten bodík do celkového hodnocení seriálu Velké ceny okresu Šumperk. 

 

KOLŠOV

 Dne 10. července jsme si zajeli do Kolšova, aby jsme se zúčastnili jejich pohárové soutěže. Na start se postavilo 18 družstev mužů a 7 družstev žen. My jsme tuto soutěž pojali spíš jako trénink a zaučení nového béčkaře Radima Valenty. Naše družstvo se tedy skládalo z těchto členů: Tomáš Hájek, Pavel Vykoukal, Jiří Hýbl, Radim Valenta, Petr Vykoukal, Josef Špička a Michal Korytář. Svůj pokus jsme provedli "na jistotu" a podle toho vypadal i náš výsledný čas 22,77s, se kterým jsme obsadili celkové 10. místo.

PS Kolšov 2011.xls (46 kB)

 

VELKÁ CENA OKRESU ŠUMPERK 2011

RÁJEČEK

 V neděli 4. září jsme vyrazili do Ráječka k poslednímu kolu letošního ročníku seriálu Velké ceny okresu Šumperk. Dobrý čas, dobré umístění, to by pro nás znamenalo postup na šestnáctou příčku a jistotu pořadatelství tohoto seriálu příští rok u nás. S tímto vědomím jsme se postavili na start v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Petr Vykoukal, Ondřej Hýbl a Josef Špička. Opět skvěle rozběhnutý požární útok, ovšem Pepovi se po odhození kotoučku dostala hadice mezi nohy, předvedl parádní parakotoul, ale sebral se a doběhl, a co je důležité, tak sestříkl v čase 17,26s (první terč 16,76). Tento čas nám v nabité konkurenci na této soutěži (17 družstev se vměstnalo do 16-té vteřiny!!!) stačil pouze na 26. místo celkově a 17. místo v okrese Šumperk. Tak jsme si zapsali poslední 4 body do letošního ročníku Velké ceny, a zbyly nám jen oči pro pláč, neboť ve vyrovnaném poli letošního ročníku jsme obsadili se 70 body 20. místo v tomto seriálu a 16. místo, které by nám zajistilo pořadatelství tohoto seriálu příští rok opět na naší půdě, nám uteklo pouze o 7 bodů...

video z Ráječka:www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=gpRZOflhr7M

 

POSTŘELMŮVEK

 V sobotu 3. září jsme si zajeli do Postřelmůvka, abychom se pokusili urvat posledních pár bodů do celkového hodnocení Velké ceny. V Postřelmůvku byla totiž předposlední možnost. Náš útok jsme provedli v tomto složení: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Petr Vykoukal, Jiří Hýbl a Josef Špička. Bohužel Jirkovi se nepodařilo vzít napoprvé ze základny kotouček, musel se vracet, a to ho stálo metry od čáry sestřiku. Výsledný čas 19,31 (první terč 18,67) je sice pouze o 1 setinu horší, než náš osobák, v nabité konkurenci nám ovšem stačil až na 13. místo, což pro nás znamenalo přírůstek pouze 8 bodů.

 

BOHUSLAVICE

 V neděli 28. srpna jsme si chtěli spravit náladu po včerejším neúspěchu ze soutěže ve Zvoli, a tak jsme se vydali sebrat bodíky na další kolo Velké ceny do Bohuslavic. Sem se sjelo 36 družstev mužů, 14 družstev žen a 12 družstev veteránů, aby se pokusili urvat jedny z posledních bodů do seriálu Velké ceny. My jsme nastoupili v sestavě: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Ondřej Hýbl, Jiří Hýbl a Josef Špička. Naše problémy začaly již na základně, kde se Jirkovi nedařilo spojit hadice, poté se nepovedla nalívačka, a aby toho nebylo málo, tak se Jirkovi povedlo i docela prostříkat, takže výsledkem byl čas až 17,32s (první terč 16,69). Tento čas nám stačil pouze na celkové 24. místo, 18. místo v okrese a tudíž jsme si připsali pouhé 3 body do celkového hodnocení. Nezbývá nám tedy, než zabrat a příští týden v Postřelmůvku a Ráječku provést dva bezchybné útoky a nasbírat co nejvíce bodů.

 

ZVOLE

 V sobotu 27. srpna jsme vyrazili do Zvole, abychom se zde v konkurenci dalších 30 družstev pokusili získat další body do letošního ročníku seriálu Velké ceny. Soutěže se kromě 31 družstev mužů zúčastnilo i 11 družstev žen. Naši sedmičku tvořili: Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Michal Korytář, Petr Vykoukal, Jiří Hýbl a Josef Špička. Náš perfektně rozběhnutý požární útok zhatil utopený košíček, což znamená neplatný pokus a tudíž soutěž bez bodu.

 

TŘEŠTINA

 V neděli 14. srpna jsme vyrazili do Třeštiny, abychom se zde pokusili rozšířit naše bodové konto v seriálu Velké ceny. Naše družstvo tvořili Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Ondřej Hýbl a Josef Špička. Opět jsme se nevyvarovali chyb s nedotaženými savicemi, ale oproti sobotě to bylo vpředu bez problémů, takže výsledkem byl čas 19,42 s (první terč 19,18). Tento čas nás posunul na celkové 11. místo, 8. místo v okrese a přinesl nám tudíž dalších krásných 13 bodů na naše konto.

  

HRABIŠÍN

 V sobotu 13. srpna jsme vyrazili do sousedního Hrabišína, abychom tam společně s dalšími osmadvaceti družstvy mužů bojovali o další body do seriálu Velké ceny okresu Šumperk. Naše družstvo tvořili Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Petr Vykoukal, Jiří Hýbl a Josef Špička. Po menších problémech na savicích nastal největší problém u zavřeného rozdělovače, takže výsledkem byl až čas 22,26s (první terč 21,37). Tento čas nám v konečném zúčtování přinesl 16. místo, 14. místo v okrese a tudíž dalších 7 bodů na naše konto.

video z Hrabišína: www.youtube.com/watch?v=m_WrfoymYME&feature=player_embedded

 

RÁJEC

 V neděli 7. srpna, posíleni sobotním výsledkem, jsme v totožné sestavě jako v sobotu (Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Ondřej Hýbl, Jiří Hýbl a Josef Špička) nastoupili do další soutěže Velké ceny v Rájci. Těsně před naším pokusem však vypověděla funkci časomíra, takže naše družstvo, již nachystané na základně, muselo vyčkat asi 20 minut, než došlo k její výměně. Navíc direktoriát soutěže došel k nepochopitelnému výroku, že všechna již odběhnutá družstva budou své pokusy opakovat (dle pravidel Velké ceny mělo opakovat pouze poslední družstvo, u kterého časomíra zklamala a celkové výsledky tak byly notně zkresleny, navíc družstvo Kolšova do opakovaného pokusu nenastoupilo, byl mu zapsán neplatný pokus a družstvo se tak k výsledkům se odvolalo). Naše družstvo tedy do znovu nastartované soutěže nastoupilo jako první a dosáhlo času 19,98. Tento čas znamenal 18. místo v celkovém součtu, ovšem 15. místo v okrese a 6 bodů do celkového součtu. 

 

BLUDOV

 V sobotu 6. srpna se po přestávce opět začal rozbíhat kolotoč Velké ceny, tentokráte soutěží v Bludově. Naše družstvo, dá se říci v momentálně asi nejsilnějším možném složení, zde zaútočilo na nepříliš dobré umístění našich barev v celkovém hodnocení. Družstvo tvořili uzdravený Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Tomáš Jansa, Ondřej Hýbl, Jiří Hýbl a Josef Špička. Dá se říci, že tato sestava nám sedí a dosažený čas 19,39 (první terč 19,01) je pouze o 9 setin horší než náš "osobák". Tento čas nám v Bludově přinesl 10. místo celkově, 9. místo v okrese a díky shodnému času družstev Kolšova a Třeštiny před námi i 13 bodů do celkového součtu. 

 

NEMRLOV

 Dne 17. července jsme se zúčastnili dalšího kola Velké ceny okresu Šumperk, tentokráte na dráze v Nemrlově. Naše barvy hájilo družstvo ve složení: Martin Sotolář, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Radim Valenta, Petr Vykoukal, Jiří Hýbl a Josef Špička. Perfektně rozběhnutý útok ukončil pád nenašroubovaného koše do nádrže, což znamenalo neplatný pokus a tudíž opět soutěž bez bodu.

 

PAVLOV

 Dne 16. července proběhlo v Pavlově další kolo Velké ceny okresu Šumperk. Naše družstvo se soutěže zúčastnilo v sestavě: Martin Sotolář, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Petr Vykoukal, Jiří Hýbl a Josef Špička. Časomíra se po našem pokusu zastavila na hodnotě 20,19s, což nám v soutěži na dvě hadice B stačilo pouze na celkové 25. místo, 22. místo v okrese, takže další soutěž bez bodu.

 

CHROMEČ

 Dne 3. července proběhlo další kolo Velké ceny, tentokráte soutěží v Chromči. Do soutěže bylo prezentováno 34 družstev mužů a 10 družstev žen. Náš sbor reprezentovalo toto družstvo: Tomáš Hájek, Pavel Vykoukal, Ondřej Hýbl, Tomáš Jansa, Petr Vykoukal, Josef Špička a Martin Sotolář. Tato soutěž se nám, jak se letos stává pravidlem, vůbec nepovedla, po boji a přetahované savičáře s košíčkářem, který nebral konce, strojník nechtěl trápit stroj a tak ukončil pokus. Naše družstvo si tak po více jak roce zapsalo do výsledků neplatný pokus.

VC Chromeč 2011.xls (214,5 kB)

 

ŠTÍTY

 Dne 2. července se uskutečnilo další kolo seriálu Velké ceny, tentokráte poprvé na nové dráze ve Štítech. Do soutěže bylo prezentováno 33 družstev mužů a 10 družstev žen. Naše družstvo se na start vydalo v tomto složení: Martin Sotolář, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Petr Vykoukal, Jirka Hýbl, Pepa Špička a s "vypůjčeným" strojníkem z Kolšova Davidem Švubem. Naše naděje na dobrý čas a umístění vzaly za své již na začátku, kdy se Pavlovi nepodařilo dobře udělat nalívačku, mašina si musela nasát sama a výsledkem byl čas až 19,50s, což nám stačilo až na celkové 24. místo a tedy další soutěž bez bodu.

video ze Štítů: www.youtube.com/watch?v=_NH9dXr-jwY&feature=related

VC Štíty 2011.xls (222 kB)

 

DOLNÍ STUDÉNKY

 Dne 19. června naše družstvo vyrazilo na soutěž do sousedních Dolních Studének k dalšímu kolu Velké ceny, kde se prezentovalo 33 družstev mužů a 11 družstev žen. Družstvo, posíleno výborným včerejším výsledkem, chtělo ukázat, že to nebyla náhoda a již od prvních soutěží usilovat o návrat mezi okresní elitu. Družstvo odstartovalo ve složení Martin Sotolář, Pavel Vykoukal, Ondřej Hýbl, Tomáš Jansa, Petr Vykoukal, Jiří Hýbl a Josef Špička a vše nasvědčovalo tomu, že dosáhne skvělého času, jenže... V momentě, kdy voda dorazila do rozdělovače, odpojila se z něj pravá hadice C a bylo po nadějích. Než se Peťovi podařilo ji zapojit, uběhlo propastných 10 sekund a naše družstvo si tak zapsalo čas 28,51s, což nám zajistilo až 26. místo v soutěži a první letošní soutěž bez bodu.

 

DOLNÍ LIBINA

  Dne 18. června se naše družstvo zúčastnilo dalšího kola Velké ceny okresu Šumperk, a to na soutěži v Dolní Libině. Zde bylo prezentováno 36 družstev mužů a 10 družstev žen. Naše družstvo ve složení Martin Sotolář, Pavel Vykoukal, Ondřej Hýbl, Michal Korytář, Petr Vykoukal, Josef Špička a Martin Matýsek dosáhlo času 22,41s, což stačilo na celkové 16. místo, ovšem 12. místo v okrese znamenalo nádherný přírůstek 9 bodů na naše konto.

 

RUDA NAD MORAVOU

 Dne 5. června se konalo v Rudě nad Moravou 1. kolo seriálu Velké ceny okresu Šumperk. Naše družstva se této soutěže vinou pracovní zaneprázdněnosti jednotlivých členů nezúčastnilo, a tak nabralo první ztrátu do celkového hodnocení seriálu.

 

OKRESNÍ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU

 Dne 4. června se na bludovském víceúčelovém areále prezentovalo 19 družstev mužů a 6 družstev žen, aby se zúčastnili okresního kola v požárním sportu. Přestože se naše družstvo umístilo na okrskové soutěži až druhé, účast v soutěži si zajistilo loňským třetím místem v této soutěži. Letos se naše družstvo muselo vyrovnat s absencí obou bratrů Hýblů, což bylo samozřejmě znát i na výsledcích. První soutěžní disciplínou byly běhy 100m překážek, naším prvním běžcem byl Josef Špička. Ten svůj první pokus zaběhl za 20,39s, což vylepšil ve druhém kole časem 19,81s. Michal Korytář, druhý běžec našeho družstva, svůj první pokus pokazil a zapsal si neplatný pokus, ovšem časem 20,82s z druhého pokusu vše napravil. Jako třetí běžec našeho družstva se představil Pavel Vykoukal, ovšem  ani jeden pokus se mu nepovedl, v prvním pokusu zaběhl čas 27,65s, a ten druhý skončil s neplatným pokusem. Posledním závodníkem, který v disciplíně hájil barvy našeho družstva byl Tomáš Hájek, ten v prvním kole zaběhl čas 24,36s, což chtěl v druhém kole samozřejmě vylepšit, ale v přemíře snahy pokazil co mohl a svůj pokus ukončil v čase 32,45s. V součtu tří nejlepších časů skončilo družstvo na 13 místě. Na řadě byly štafetové běhy na 4x100m. Naše první čtverka ve složení Petr Vykoukal, Martin Matýsek, Martin Sotolář a Roman Kubeš se s nástrahami této tratě poprala za 73,97s. Naše druhá, lepší, štafeta ve složení Michal Korytář, Josef Špička, Pavel Vykoukal a Tomáš Hájek tento čas zlepšila na rovných 70 sekund, což ovšem stačilo až na 14. místo v disciplíně. Na řadu tak přišla královská disciplína, a to požární útok. Ten vyšel našim barvám asi nejlépe ze všech disciplín, družstvo dosáhlo času 20,39s, rychlejší, levý proud za 20,37s. Tento čas znamenal 10. místo v disciplíně. Celkově pak naše družstvo obsadilo na letošním okresním kole až 14. příčku. Jelikož je tato soutěž zařazena do seriálu Velké ceny okresu Šumperk, připsalo si naše družstvo první 4 body.

video z útoku na okresním kole: www.youtube.com/watch?v=Ajxaxwf1_R4&feature=player_embedded

Výsledky Okresní kolo v PS 2011.pdf (1,3 MB)

 

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ V POŽÁRNÍM SPORTU

 Dne 21. května 2011 se na našem areále u cihelny uskutečnila Okrsková soutěž v požárním sportu. Soutěž probíhala v disciplínách 100m překážek a požární útok, za účasti 8 družstev mužů a 3 družstev žen. Naše družstvo  se zúčastnilo soutěže v této sestavě: Martin Sotolář, Pavel Vykoukal, Lukáš Bernert, Michal Korytář, Petr Vykoukal, Josef Špička a Jiří Hýbl. Našim borcům se nevedlo špatně, vždyť běhy 100m překážek vyhrál Pepa Špička před Michalem Korytářem a třetím Markem Štelcem z Hrabišína, a díky těmto běžcům jsme tuto disciplínu vyhráli! Požární útok se nám také povedl za 20,32 a s tímto časem jsme se umístili na třetím místě v disciplíně. V celkovém součtu jsme ovšem skončili na druhém místě za družstvem Hrabišín I., a to jen díky lepšímu požárnímu útoku. Na třetím místě skončila Klopina. V kategorii žen se na prvním místě umístila děvčata z Rohle, před Klopinou a Hrabišíněm. Vítězové postupují na okresní kolo, které se koná 4. června v Bludově, kam postupuje, díky třetímu místu z loňska, i naše družstvo, které bude na této soutěži bohužel oslabeno o bratry Hýblovy, ale i tak se pokusí o co nejlepší umístění a o první body do letošního seriálu Velké ceny, která začíná právě okresním kolem.   

Výsledky okrsek 2011.xls (45,5 kB)