2012

 

DĚTSKÉ ČERTOVSKÉ ODPOLEDNE

 V sobotu 24. listopadu jsme v malínské sokolovně uspořádali pro naše nejmenší tradiční podzimní akci, letos pod názvem Dětské čertovské odpoledne. I přesto, že akce byla opět špičkově připravena, nechyběly zábavné hry o sladkosti, ani čertovská tombola, a o muziku se staral opět Radek Neoral, našlo si cestu na tuto akci nejméně návštěvníků za celou dobu, co tyto akce pořádáme. Ovšem tyto děti byly navýsost spokojené, neboť soutěží se tak zúčastnily opravdu všechny a jejich kapsy doslova přetékaly sladkostmi.

 

LETNÍ KARNEVAL S KAPELOU STORN

 V sobotu 4. srpna jsme uspořádali na areále u cihelny Letní karneval, letos opět s výbornou kapelou STORN. I přes pěkné počasí a teplou noc si na akci nenašlo cestu více než 80 návštěvníků, což pro nás bylo velikým zklamáním, neboť akce byla skvěle připravena. Kapela hrála české i světové hity a moc si prostředí a zázemí pochvalovala, ovšem i návštěvnost ji zklamala. Stojíme proto nad rozhodnutím, zda pro příště budeme akce tohoto druhu pořádat.

 

MEMORIÁL BEDŘICHA NESRSTY

 Dne 21. července se na areále u cihelny konal již 12. ročník pohárové soutěže mužů a žen v požárním útoku, Memoriál Bedřicha Nesrsty. I pro nás bylo velikým překvapením, že se na start postavilo 22 družstev mužů a 12 družstev žen. Jako první se na start postavilo naše domácí družstvo v sestavě Lukáš Bernert, Pavel Vykoukal, Tomáš Hájek, Roman Šrom, Petr Vykoukal, Michal Veselý a Ondra Hýbl. Šance na naše dobré umístění vzaly za své již na základně, když Lukášovi vyklouzl košíček, chvíli ho honil po zemi, a tomu také odpovídal i náš dosažený čas 22,23. Poté, co kluci na proudech sestříkli terče, navíc bouchla i hadice B, takže bylo vůbec štěstí, že útok dokončili. V kategorii mužů se nejlépe vedlo družstvu Nemrlova, které zvítězilo s famózním časem 15,10, na druhém místě se umístilo družstvo Ráječka s časem 16,10, na třetím místě se umístila Dolní Libina s časem 16,29. Výsledný čas našeho družstva pak stačil pouze na 16. místo. V kategorii žen se požární útok nejlépe povedl děvčatům z Nové Hradečné s časem 20,79, na druhém místě se umístila Hrabová s časem 20,94 a na třetím místě se umístila děvčata z Dolní Libiny s časem 21,62. Další ročník naší pohárové soutěže je tedy za námi, doufejme, že příští rok si na náš areál najde cestu nejméně tolik družstev, jako letos. Své mohla způsobit i pozvánka na vlnách Českého rozhlasu Olomouc.

pozvánka na soutěž, pokud se vám nechce čekat, najeďte si na čas 12:00: rozhlas_audio.pls (117 B)
 

výsledky soutěže: PS Nový Malín 2012.xls (27,5 kB)
 

PIETNÍ AKT

 Dne 14. července proběhl tradičně u obecního úřadu pietní akt k již 69. výročí vypálení Českého Malína na Volyni. Tak jako každý rok, ani letos se neobešel bez naší čestné stráže, letos se jí poprvé zúčastnili také členové kolektivu mládeže.

 

DĚTSKÝ DEN - CIRKUSOVÉ HRÁTKY

 Dne 27. května uspořádal náš sbor na areále u cihelny tradiční dětský den, letos s podtitulem Cirkusové hrátky. Jak již název napovídá, areál se proměnil v cirkusové šapitó, po kterém se pohybovali klauni, dětští návštěvníci se mohli vyřádit na trampolíně a skákacím hradu. Samozřejmě nechyběly ani jiné atrakce spojené s cirkusem, například koloběžky, skákalo se v pytlích, házelo se do tlamy klauna... Zkrátka každé dítě si našlo to svoje, a přestože počasí bylo nevyzpytatelné, na náš areál si našlo cestu mnoho malých i velkých návštěvníků. 

foto z akce: hasicimalin.rajce.idnes.cz/2012.05.27_Detsky_den_-_Cirkusove_hratky/

 

POHÁROVÁ SOUTĚŽ MLADÝCH HASIČŮ

 Dne 26. května pořádal náš sbor na svém areále u cihelny tradiční pohárovou soutěž mladých hasičů. Sedm družstev mladší a 12 družstev starší kategorie spolu soupeřilo v disciplínách 60m překážek a požární útok. Přesto, že vyhrála družstva Třeštiny a Bludova, cenu si odvezli opravdu všichni. Na bohatém ocenění se finančně podílel i Olomoucký kraj, kterému ještě jednou děkujeme. Celý článek a kompletní výsledky najdete v sekci Činnost mládeže.

foto ze soutěže: hasicimalin.rajce.idnes.cz/2012.05.26_PS_Mh_Novy_Malin

 

POMOC S ORGANIZACÍ PÁLENÍ ČARODĚJNIC

 Dne 30. dubna jsme vypomáhali na prosbu paní knihovnice Mirky Krausové s organizací Pálení čarodějnic. Jednalo se o zabezpečení občerstvení u doprovodného programu u sokolovny v Novém Malíně. Přesto, že  požadavek přišel na poslední chvíli, akci jsme úspěšně zvládli, a myslím si, že i návštěvníci, kterých bylo opravdu hodně, byli spokojeni.

 

VÝCVIK S LETECKOU HASIČSKOU SLUŽBOU

 Dne 26. dubna se členové naší výjezdové jednotky účastnili výcviku s leteckou hasičskou službou, který pořádal Hasičský záchranný sbor v Šumperku na ploše letiště Aeroklubu v Šumperku. Na programu akce byl nácvik plnění závěsného vaku pod vrtulníkem, tzv. "bambivaku" a plnění nádrže hasičského letadla. Po úvodním proškolení se vytvořily pracovní skupiny, které si v praxi vyzkoušely plnění nejprve bymbivaku, poté pak i letadla. Nejen pro mnoho návštěvníků z řad "civilistů", ale i hasičů bylo zhlédnutí nebo i zúčastnění se takovéhoto cvičení opravdu svátkem. Perličkou bylo, že voda, kterou se plnil jak bambivak, tak i letadlo, byla shazována na okraj přistávací dráhy, takže návštěvníci mohli na vlastní oči vidět tyto stroje v akci.

video z výcviku: www.youtube.com/watch?v=XS8lDJanSNQ

 

HASIČSKÝ PLES A ŠMOULÍ KARNEVAL

 Dne 17. února náš sbor pořádal tradiční Hasičský ples. K tanci a poslechu hrála opět kapela DUO z Uničova. Pro návštěvníky bylo připraveno i malé překvapení - své umění zde předvedli mladí tanečníci z taneční školy Olympia v Šumperku, a nutno dodat, že měli obrovský úspěch. Samozřejmostí bylo také i půlnoční losování o ceny, pro návštěvníky bylo nachystáno i bohaté občerstvení. Nutno říci, že se ples opět vyvedl a nikomu se nechtělo po skončení domů a všichni tancechtiví návštěvníci vyžadovali další a další přídavky. 

 V sobotu 18. února jsme uspořádali pro naše nejmenší Šmoulí karneval. Jak bylo vidět, tak si nejen Malíňáci na tyto akce, které pořádáme tradičně po plese, zvykli, a důkazem toho je i rekordní účast 170 dětí! Bohužel sokolovna není nafukovací a tak bylo pěkně narváno, některé soutěže jsme pro velký počet dětí musely zrušit, jiné různě upravit, aby se dostalo opravdu na každého. Vrcholem bylo i losování vstupenek, kdy každý vylosovaný si domů odnesl malý balíček, ale sladkou odměnu dostali opravdu všichni. O zábavu a soutěže se tradičně starala naše specialistka, paní Ludmila Hýblová, o hudební doprovod se opět postaral Radek Neoral, kterým i touto formou moc děkujeme. Nezbývá tedy, než se těšit opět za rok na shledanou!

 

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA OKRSKU Č. 7

 Dne 11. února se zástupci našeho sboru - starosta Jiří Hýbl a velitel Gabriel Krobot, zúčastnili výroční valné hromady okrsku č. 7. Po úvodním slovu velitele okrsku, pana Jana Kučery z Dolní Libiny následovala zpráva pokladníka okrsku Josefa Ostravského. Dalším bodem byly zprávy o činnostech jednotlivých sborů, které přednesli jednotliví starostové. V diskuzi se rozhořela debata o přidělování dotací a pořizování mobilní požární techniky.

 

VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

 Dne 6. ledna 2012 se v sále sokolovny konala výroční valná hromada našeho sboru. Akci, které se zúčastnilo 47 členů a 15 hostů v čele ředitelem Územního odboru Šumperk, plukovníkem ing. Martinem Žaitlikem a delegací našeho okrsku, zahájil velitel sboru Gabriel Krobot. Poté starosta sboru Jiří Hýbl přednesl Zprávu o činnosti sboru v roce 2011, vedoucí mládeže Lukáš Bernert Zprávu o činnosti mládeže v roce 2011. Zpráva o činnosti jednotky zazněla opět z úst Jiřího Hýbla a revizor sboru Jiří Stuchlý seznámil valnou hromadu s Revizní zprávou za rok 2011. Poté následoval slavnostnější okamžik, došlo k udělení čestných uznání a vyznamenání. Čestné uznání sboru za svou práci v kolektivu mladých hasičů si odnesli Lucie Čontošová, Natálie Láznová a Martin Schwab. Medaile za příkladnou práci byla udělena Jiřímu Hýblovi a Lukáši Bernertovi, Pavel Krobot a Josef Ostravský byli vyznamenáni Medailí za zásluhy. Poté byli zvoleni zástupci našeho sboru na valnou hromadu okrsku a okresu. V diskusi si vzal jako první slovo plk. ing. Žaitlik, který vyzvedl naši práci ve výjezdové jednotce a sboru jako celku. Závěrečné slovo v diskusi patřilo veliteli okrsku, panu Janu Kučerovi z Dolní Libiny, který k údivu všech letos nezkritizoval vystoupení našeho sportovního družstva v uplynulém roce. Poté již následovalo malé pohoštění a zábava až do rána, se kterou nám pomáhal hudebník Josef Bednařík, kterému ještě jednou mnohokrát děkujeme.